Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor legyen ivartalanítva a...

Mikor legyen ivartalanítva a nyuszi?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hét múlva költözik a nyuszi új helyre velem és új lesz a környezet is neki, meg az eddig megszokott 3 emberből csak én leszek ott vele + párom, akivel eddig csak egyszer találkozott. El lehet vinni őt már akkor is ivartalanítani vagy ajánlott előbb várni, míg megszokja az új helyet, embereket, változást stb.? Előre is köszii a válaszokat!!

2014. aug. 8. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Mért kell ivartalanítani?
2014. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Vagy költözés előtt, vagy néhány hónappal utána, hogy ne kösse össze a műtétet a költözéssel.
2014. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Néhány hónap? Az elég hosszú idő. Am azért kell mert ivarérés óta felvett pár nagyon zavaró szokást.
2014. aug. 10. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várj még vele, elég lesz neki a műtét utáni lábadozás meg a költözés külön-külön is, ne kapja egyszerre a kettőt.
2014. aug. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszed, akkor hajrá, vidd műtétre, és ne csodálkozz, ha végleg elvadul. A költözés épp elég trauma neki, ha ezt még tetézed is, akkor bele is pusztulhat a stresszbe. Hagyd, hogy megszokja az új helyet, biztonságban érezze magát.
2014. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elhiszem én h várni kell meg minden, de néhány hónap az elég sok szerintem. Én se rögtön akartam, hanem miután megszokta új helyet, ami szerintem nem fog hónapokig tartani, maximum 1 hónap. Mostani helyéhez is 1 hét kellett csak neki.
2014. aug. 11. 11:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim néhány nap alatt megszokta a helyét, amikor elhoztam a tenyésztőtől tavaly. Most másfél éves volt, amikor elköltöztünk, az első hónapban nem jött ki magától a ketrecből, és azonnal vissza is ugrott, most két hónapja lakunk itt, már magától kijön, de max 5 perc után visszamegy.
2014. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszii a válaszokta! Akkor mindenképp várok még az ivartalanitással.
2014. aug. 11. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!