Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek hogy ne rágja?

Mit tegyek hogy ne rágja?

Figyelt kérdés
Két törpe nyuszim van és egy emeletes ketrecben vannak ahol a feljáró fából van. Az egyik állandóan rágja pedig van bent náluk 2 farönk plusz még egy harmadik amin csücsülni szoktak, rágófa amin magok vannak de ha leették akkor is bennt hagyom egy ideig h játszanak vele, a feljáró megrágott részét kentem már be ecettel citrommal fokhagymával de nem hajlandó mást rágni.... régen a rácsot rágta most ez az új kedvenc de már lassan elfogy és nem is tudom honnan szerezzek bele ilyen fát vagy műanyag feljárót...

2014. aug. 9. 00:30
 1/3 A kérdező kommentje:
ja és ilyen sótömb is van, széna meg persze mindig
2014. aug. 9. 00:34
 2/3 anonim ***** válasza:
Először is vedd ki a sótömböt! Nem tesz jót nekik. Inkább vegyél fogkoptató követ, állat kereskedéseben lehet kapni, pl az enyémnek erdei gyümölcsös ízesítéssel. Ő ezzel el van, 5 hónapos múlt. Rágófája az enyémnek is van, de hozzá sem nyúl. Egyébként a műanyagot is ugyanígy rágná. Legalábbis az enyém ha kint van és pl lent hagyok egy kis műanyag tálat akkor odamegy és megrágcsálja. Próbálgasd még az ecetet de ne csak a megrágott helyre, mert még ott bőven akad neki hely ahol semmi ecet és rágható felület van. Egyébként lehet hogy unatkozik. Mennyit szokott kint lenni?
2014. aug. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mennyit szoktad őket kiengedni a ketrecből? Szerintem unatkoznak. Vagy lehet, hogy tudják, hogy rájuk fogsz szólni, ha rágják, és figyelemre vágynak.
2014. aug. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!