Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak naponta...

Tengerimalacnak naponta hányszor és milyen mennyiségben adjak enni?

Figyelt kérdés

Azt tudom mit lehet adni neki,és mit nem. Alomba mindig van száraz fű (bár azt seperc alatt megeszi és véleményem szerint egy kis állathoz képest túl sokat tojik). Már több mint fél éve megvan a tengerimalacom, mindent megadok neki, imádom őt. Csak nem tudom, hogy mi a határ, mennyit lehet adni neki..(szénából,fűből illetve különböző zöldségekből) Nem szeretnék keveset se adni neki, de túl etetni se szeretném. Aggódom érte.


Köszönöm a válaszokat! (és bocs, ha sok ilyen kérdés van már..)


2010. jan. 12. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én napi kétszer szoktam neki reggel-este és mindkét alkalommal kábé annyi vágott zöldséget amekkora ő maga vagy egy normál méretü répát. :D

ha nincs elhízva este zöldségek gyümik helyett adhatsz neki egy maréknyi tápot is.:D

2010. jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is nagyjából fél éves a malacunk! Ő reggelire egy termetes marék tápot kap, dél körül érkezik egy hatalmas adag nyers zöldség/gyümölcs (két felnőtt marék), vacsorára pedig egy kupac széna. Jó nagy ketrece van, tud futkosni, ezen felül minden nap kivesszük, így biztosan nem hízik el.

Az a lényeg, hogy mivel rágcsáló, gyakorlatilag folyamatosan rágnia kell. Nem is tud egyszerre nagy mennyiségű ételt feldolgozni, ezért lehetőség szerint elosztva kell adni neki. Ha a munkád nem engedi, akkor adj reggel egy nagyobb adagot és azon elcsámcsog estig. Friss vize mindig legyen!

Az utolsó észrevételedre: igen, a malacok (mint minden rágcsáló) meglepően sokat bogyóznak, nincs ezzel semmi baj :=).

2010. jan. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

amikor felkelek 6-20kor. amikor olyan 13-30 kor.este 19 kor és enji

nem kell neki több néha kér délután egy kis tápot de azt is keveset kap

2010. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Naponta egyszer adok enni nekik, de akkor annyit, hogy kitartson másnapig.

Este etetek, akkor kapnak tápot gyümit zöldséget, rukkolát, szénát. Nincsenek elhízva, és nem is soványak.

C vitamint a vizükbe kapják.

2010. jan. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!