Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha egy anyanyúl megette...

Ha egy anyanyúl megette először a kicsinyeit, másodszor is megteszi? (mindenképp olvassátok el a szöveget alul)

Figyelt kérdés

Nyúltenyésztő vagyok.

Van 5 anyanyulam és egy bak.

Az egyik anya nyulat kiengedte az öcsém futkározni a bakkal.

Bepároztak. Igen ám, de az anyanyúl a bak nyuszinak a testvére volt. Terhes lett tőle, meg is szülte őket, de valamiért megette.

Miért?

Mert a nyuszik életképtelenek lettek volna, vagy mert rossz anya?

1 hete elvittem a barátnőmhöz pároztatni.

Szerintetek a teljesen egészséges kicsiket is megeszi majd ?



#állat #nyúl #fiókafalás
2014. aug. 12. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szerintem igen! a nyul vemhessègi ideje 31 nap 5-8 nappal már be kell tenni az eletö ládát+ fèszek anyagot. ha a ládába elik de nem tèpi meg magát akkor vitamin hiány= jolovit .ha a láda mellè elik akkor másodiknál csere!
2014. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szóval, ha az egészséges picik is eltűnnek, (csak mert éjjel ellik) , akkor cseréljem le az anyát?
2014. aug. 12. 14:40
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Milyen nyúltenyésztő vagy ,ha nem ismered a nyulak természetét ? o.O
2014. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ismerem a nyulak természetét.

Ment a piros kéz bocs.

Itt én kérdeztem és nem te.

Nem a te kérdésedre kell itt NEKEM válaszolnom, hanem neked kell az ÉN kérdésemre válaszolnod, ha ideírsz.

Álljon meg a menet.

2014. aug. 12. 14:45
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is ez jutott az eszembe..az állatok akkor eszik meg a kölyköt, ha életképtelennek ítélik őket.
2014. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Én úgy tudom akkor is megeszi a kölykét ,ha érzi az ember szagát rajta .
2014. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 12. 15:00
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is tenyésztem őket. Tuti, hogy életképtelenek lehettek a kicsik, ha tesójától voltak, akkor ugye benne van, hogy a kicsik betegek lehetnek... Nálam egy olyan helyzet van, hogy van egy bakom, akinek csak 1 heréje van, és tőle már 2 anyának is lettek kölykei, de egyik anya se nevelte a kicsiket, pedig más baktól nagyon jó anyák voltak ezek. Érdekes, hogy ezt is így megérzik.

Amúgy, ahol egészségesek, akkor se eszik meg, ha megfogom a kicsiket.

2014. aug. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szóval, akkor az a helyzetem, hogy most egészséges picik fognak születni, és ha megfogom őket, akkor se eszi meg?

De attól még szoptatja ugye?

Nekem ma szül az egyik anyanyulam. (nem az amelyikről szó van, egy másik)

már negyedszerre szül nálam, és eddig csak egyszer csalódtam benne, de akkor is azért, mert a picik megfagytak.

Akkor az ő kicsinyeit mikor ajánlott megfogni először?

Gondolom egy naposan még nem.. :$

2014. aug. 14. 10:48
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Én piros kézért is bevállalom, hogy hihetetlen, hogy mered magad nyúltenyésztőnek nevezni, mikor ilyen alapvető butaságokat kérdezel. Kérdéseidre a választ az interneten az első találatból meg lehet találni, avagy a nyúltenyésztési szakkönyvek első fejezetében. Ebből csak az látszik, hogy vettél hat nyulat lesz, ami lesz alapon... még arra is lusta vagy, hogy legalább egy tapasztaltabb ember tanácsait ELŐZETESEN kikérd... Igen, a kérdésedre a válaszom: van nyulam, ellett is már kétszer. Valamiért azonban fontosnak tartottam utánanézni ezeknek a dolgoknak, mielőtt belevágok, és őt is belerángatom. És NEM, nem vagyok nyúltenyésztő. Kettőnk közül egyikünk sem az.
2014. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!