Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a törpenyulam?

Miért csinálja ezt a törpenyulam?

Figyelt kérdés
Az 5 hónapos bak törpenyulam nagyon neveletlenül viselkedik, állandóan felugrál mindenre és odabogyózik/pisil. Nem tudom mit tegyek, "büntetésből" tegyem a ketrecébe? Nem tudom megnevelni, tudnátok segiteni? :( Mit kéne tennem, hogy mind ezt ne csinálja? :(

#rossz #neveletlen törpenyúl
2014. aug. 16. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ivartalanítsd!
2014. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Biztosan? :(
2014. aug. 16. 21:56
 3/16 anonim ***** válasza:

bár, én sajnálnám ezt tenni, de legtöbb esetbe jó lenne.

VAGY vegyél neki társat. bár, akkor kisnyulak is lennének. de ha bakot vennél, akkor bunyóznának...

2014. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnos a szüleim nem nagyon dijaznák egyik ötletet sem :S több állat már sajna nem jöhet, van egy teknősöm, és gy kiskutyám, meg a nyuszim. az ivartalanitas....nem nagyon szeretném, mert úgy gondolom, minden élőlénynek kijár a fajfenntartás lehetősége :) na meg pénz...:( gondolom, nem 5ezer körül van egy ilyen beavatkozás :(
2014. aug. 16. 22:05
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez a megoldás, vagy ivartalanítod, vagy állandóan takarítasz utána. A büntetésnek nincs értelme, mert ez nem nevelés kérdése, egyszerűen most lett ivarérett, ez ilyen viselkedéssel jár. Ha nincs másik nyulad, és nem is akarsz - remélhetőleg - szaporításba kezdeni, akkor amúgy se biztosítod neki a fajfenntartás lehetőségét, nem? Akkor meg már ivartalaníthatod is. Persze, vannak költségei az állattartásnak, ezzel számolni kell.
2014. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát jó, köszönöm a válaszokat :(
2014. aug. 17. 10:12
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is az ivartalanítást javaslom. Nálunk is ugyanez volt a helyzet, kiegészülve némi agresszivitással. 15000 volt a műtét, de minden fillért megért, szépen lassan (a hormonok nem azonnal ürülnek ki, kell néhány hét) visszakaptam a bújós puszinyuszit, aki előtte is volt. Azóta nem bogyózik ketrecen kívül, nem pisil, csak a wcbe.

Bár nekem mindenképp tervben volt a műtét, mert ha lesz még egy nyuszim, az kosorrú nőstény lesz, a mostani, pedig állófülű bak, és egyébként is tilos keresztezni a kettőt, meg a tenyésztést is meghagyom a hozzá értő tenyésztőknek.

Hidd el, hogy a nyuszinak is könnyebb lesz, ha nem zaklatják fölöslegesen a hormonjai. Ő nem akar apa lenni, csak az ösztön hajtja.

2014. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Idáig jól viselkedett?

Először is: amíg ilyen rosszasság, csak akkor legyen kint, ha mellette is tudsz lenni, és legalább félig figyelni rá. Amint valami olyat csinál, amit nem szabad (azért annyira sok dolgot nem fogsz tudni neki megtiltani, mert nagy részükre magasról fog tojni), rakd be a ketrecébe, mond hangosan, hogy nem, vagy nem szabad.

És hagyd magára. Aztán aznap még próbálkozhatsz ezzel többször is. Minél nagyobb lesz, annál nehezebb lesz elérni nála bármit is, szóval még most állj neki a dolognak. Amikor épp rossz helyre pisil, gyorsan tedd be a wc-jébe, amikor a wc-n csinálja, akkor meg jutalmazd meg valami finomsággal, amit csak akkor kap! A bogyózással nem sokat tudsz kezdeni. Azt sokszor vissza sem tudják tartani. :)

Ki lehet kerülni az ivartalanítást, ha ügyes vagy, ez persze nem csak rajtad múlik, nyúl függő is.

Én is hasonló problémákkal küzdöttem a bak nyuszikámmal, ivartalanítottam, de az ivartalanítás a "nevelést" nem helyettesíti. Ivartalanítás után két héttel elpusztult szegény, úgyhogy csak annyi tapasztalatom van ivartalanított nyuszival kapcsolatban, hogy a műtét után, amint erőre kap, bosszút fog állni rajtad. :)) Ez alatt értsd, hogy pl. nálam az volt, hogy kapásból felugrott az ágyamra, és jól összepisilte bosszúból. Mert tudta, hogy azt nem szabad neki... Mondjuk nekem nagyon jó fej egy nyuszikám volt, kész egyéniség, teljes szimbiózisban éltünk... :'(

Sok sikert!

2014. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Ivartalanítás. Az életáóét is meghosszabbítod vele, mert nem készítik ki a hormonjai. Komolyan így van.

Az meg, hogy bosszúból majd ellened fordul... Hát ezt ne hidd el. A nyuszik azért ennyire nem okos állatok.

2014. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8/9


Viccesen értettem a bosszú részt, idézőjelbe kellett volna tennem. :) Van egy-két szuper egyéniség nyuszi, igenis nagyon okosak, tudják, hogy mikor csinálnak rossz dolgot, és provokálni is tudnak vele, ha épp unatkoznak.

Az enyém csinálta, így hívta fel magára a figyelmet, hogy simit akar. És sokszor csinált rosszaságot, amikor megsértődött rám valamiért. Hihetetlenül hangzik, de így volt. És nagyon hiányzik, mert ilyen nyuszi tényleg kevés van, nehéz pótolni...


De az ivartalanításra visszatérve, ha most nem aktuális (bármilyen okból kifolyólag), várhatsz még vele szerintem. De majd csináltasd meg szerintem is egyébként. Akár jövő tavasszal, akciók idején, akár több ezret is tudsz spórolni...

Csak annyit akartam kihozni az előző hozzászólásomból is, hogy nem muszáj azonnal, és ha nem csinálod meg minden veszve van, stb stb. Egyenlőre, ha másra nincs lehetőséged, foglalkozz vele sokat! :)

2014. aug. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!