Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög...

Dzsungáriai törpehörcsög választással, tartással kapcsolatban s€gít€tek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy törpehörcsögöt venni.

1.Mire kell odafigyelni választásnál? (fiú,lány legyen, milyen viselkedés a normális, milyen korban érdemes elhozni?)

2.Mire van szüksége? (Ketrec,forgács,itató,etetőtál) ezeken kívül?

3.Rendes takarítás mellett nem lesz büdös szaga? sok helye olvasom és tanácstalan vagyok.

4.Éjjel mennyire aktívak, hangosak?

5.Miket lehet neki enni adni,miket szeret?


2014. aug. 19. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne ketrecben tartsd mert azt akár szét is rágja es kiszökik. Szoval terráriumban tartsd. Itatonak felakasztható izébizét ( :D ) es ha megnyomja azt a kis golyot kijon a viz. Etetotal kell. Ennivalonak adj neki magokat, sajtot, tejfölt, paprikát, almát.

2 hetente kell cserélni az alomját mert akkir lesz büdös.

Hát mivel éjszakai állatok elég hangosak. Ásnak a forgácsban tekernek a forgókerékben. :) remélem segitettem! sok sikert! ;)

2014. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem mar 6 eve vannak horcsogeim , szoval a tapasztalataimat irom le :)

-tok mindegy , hogy fiu vagy lany , ha szereted es foglalkozol vele akkor ugyanolyan baratsagos mindketto :)

- en a ketrecet javaslom mert NEM tudja szetragni , hacsak nem szuper gagyi minosegu papir ketrecrol beszelunk :D

-en a szokasos bolti keverek mellett adok nekik vizet , zoldseget gyumolcsot , szocsket meg persze egy kis darabka kolyok kutya kajat neha neha :)

-nem lesz budos rendrs takaritas mellett :)

-ejszaka en siman tudok aludni , de meg kell szokni hogy kapar :)) mondjuk en mar anelkul nem tudok aludni :D


remelem segitettem :)

15/l

2014. aug. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1, Ne kereskedésből vedd, ott gyakran nem olyan szelídek. Keress egy tenyésztőt, aki ért a dolgához. Ő tudni fogja mikor viheted el. Kizárólag egyet hozz el, mert gondolom neked csak hobbiállatként kell ezért ne tenyészd őket feleslegesen (két azonos nemű pedig széttépi egymást nagy valószínűséggel). A neme lényegtelen, mindkettő igazán aranyos és szelíd tud lenni ha eleget foglalkozol vele.

2, A forgács por mentes legyen, emellett a mókuskerék az ami még elengedhetetlen :) Keress olyat, ami nem rácsos, mert abba beleakadhat a lába.

Én személy szerint csak azért nem szeretem a ketrecet mert valamelyik éjszaka azt rágja. De mindenki másképp gondolja, ha neked az a szimpatikus akkor vegyél olyat :)

Oh és valami, amit rágcsálhat, egy fa vagy wc papír guriga, koptatnia kell a fogát.

3, Nem büdös, én heti egyszer takarítom ki teljesen, 1-2 hét után kiválaszt magának egy pisi/kaki helyet azt meg elég 2-3 naponta kiszedni.

4, Igen, éjszakai állat, nappal alig fogsz vele találkozni, nagyrészt akkor alszik (bár a mostani hörcsögöm furcsa életmódot él, valamikor napközben is fut a kerekében...). Ha jó minőségű kereket veszel akkor szerintem nem vészes, bár függ attól hogy mennyire vagy jó alvó, zavarnak-e az esti zajok.

5, [link]

Itt nagyon pontosan le van írva minden, hogy mennyit adsz neki azt szerintem ennyire pontosan nem kell betartani. A lényeg hogy több zöldséget kapjon, és kevés szotyit, bármennyire is imádja :D

2014. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen leírták előttem, főleg az utolsó. :)

A tenyésztőtől való választás azért is hasznosabb, mert nem kapsz belterjes manót, aki különféle betegségekkel fog megörvendeztetni. Persze sajnos a tenyésztőknél is előfordulnak betegségek, de sokkal ritkábban, mint a kereskedésben, ugyanis egy tenyésztő figyel az egészséges vonalra, az örökletes betegségeket megpróbálja szűrni.

Egy IGAZI TENYÉSZTŐ nem fog két dzsungit adni. :)

4 hetesen már el lehet vinni a csöppöket, de, ha nagyobbat veszel az se gond, általában ők már nyugodtabbak, jobban kézhez vannak szoktatva. :) Persze a négyhetesek is szelídek már, de később ugye többet foglalkoznak velük.... :)

A felsoroltak közül hiányzik a házikó, meg egyéb érdekességek, amiket luxusként be lehet tenni, de a házikó fontos!

Rendes takarítás mellett egy egészséges dzsungi szagtalan!

Éjszaka aktívak, de a dzsungáriai törpék az aranyokkal ellentétben gyakran felkelnek napközben is. :)

2014. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek !


És még abban tudtok segíteni hogy ilyen tenyésztőt hogy tudnék találni?

2014. aug. 20. 15:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy merre laksz... :) Vagy hol tudod átvenni. :) Ismerek pár tenyésztőt, ha gondolod írj. :)
2014. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt a tenyészetet csak ajánlani tudom: [link]

Az én csöppségem is innen származik:)

2014. aug. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Meglett a hörcsög és végül fiú lett ! Még nincs egy hónapos de jófej nagyon !


Köszi a segítséget mindenkinek !

2014. aug. 22. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!