Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Étvágytalan az anyanyúl,...

Étvágytalan az anyanyúl, mozogni sem mozog, és a teje is elapadt. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Édesapám nyulakat tenyészt, el van utazva és pár napra rám bízta a nyulak ellátását. Ma reggel mikor etettem őket vettem észre, hogy egyik ketrecben a tegnap esti takarmány még megvan. Kapott frisset, de ahhoz sem nyúlt hozzá. Kisnyulakat nem eteti. Kivettem az anyát és akkor láttam, hogy teje sincs és nagyon le van fogyva. Kevesebb mint 5kg, és a többi anya 7-8 kg között vannak. Nehezen tudtam utól érni apukámat, mert nincs mindig mobil lefedettség ahol van. Tanácsára a kisnyulakat átraktam két másik anyához, ahol pár napos eltéréssel születtek kisnyulak és szerencsére az anyák befogatták és a kisnyuszik szopnak. Viszont az anya nem eszik, kedvtelen, nem is nagyon mozog. A dokit hívtam, de ő csak reggel tud kijönni és félek, hogy addig nem éli túl. Mit lehetne adni neki ilyenkor? Tudom, hogy sok minden okozhatja ezt, de ugyanazt kapták enni-inni, mint a többi és egyiknek sincs semmi baja, így nem tudom mitévő legyek. :(

2014. aug. 19. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha mindezek vannak, amiket leírtál, akkor sajnos semmit sem tudsz tenni.


Mondanám, hogy rakj be hozzá vizet, meg legyen többféle takarmány, de szerintem ezek mind bent vannak már. Ha van dinnye héj rakj be, vagy valami friss zöldséget, de félek, hogy ehhez sem fog hozzá nyúlni.


Mondjuk az 5 kg nem annyira kevés.

Lehet valami komplikáció lépet be a szülésnél, és esetleg még bent is rekedt pár jövevény, vagy valami sérült szülésnél. Lehet valami fogászati gond is (rossz fog, nem tud enni), lehet valami gyulladás is (pl.:bélgyulladás), lehet szimpla öregedés, egy csomó minden lehet. Vizsgálat nélkül nem lehet mit mondani, sőt lehet a doki sem fog tudni, mivel labor vizsgálat szükséges (ami időbe telik).



(mázlitok amúgy, hogy befogadták a kicsiket)

2014. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki valamilyen gyümölcsöt, ha van otthon almaecet vagy nyusziknak való probiotikum, tehetsz a vizébe egy keveset. Mást nagyon a dokiig nem tudsz csinálni.
2014. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!