Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1 hónap múlva kapok egy...

Lülü-ke kérdése:

1 hónap múlva kapok egy törpenyulat mi kell neki?

Figyelt kérdés
kell neki napi rendszert készíteni ??? vagy mit tegyek alá szénát forgácsot macskaalmot ??

2014. aug. 20. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez elég összetett dolog, nekünk voltak nyulaink, tapasztalatból írok, nem csak úgy összeszedem valahonnan.

1 hónap múlva kapsz törpenyulat, ami szeptemberbe érkezik, pont mikor iskolába vagy, de nem tudom hány éves vagy de tippelek hogy még 13 évesnél nem vagy több.Ha panelba laktok, városba, és nem kertes házban meg falun, akkor állatkereskedésbe el kell menni és vesztek neki egy nyúlketrecet.Abba szokás venni egy kis "házikót" amibe behúzódik, megijed, vagy alvásra készül.Kis tálka is kell neki ami lehetőleg kerámiás vagy valami nehezebb legyen amit nem borít fel.Ezen kívül a rács oldalára felszerelhető golyós önitató, faforgács alá, ételnek meg PEPE nyúl rágcsálócsemege, adhatsz neki sárgarépát, száraz kenyeret amibe koptathatja a fogát, salátalevelet, füvet.Szénát is tudsz venni az állatkereskedésbe, de ha van ismerős akkor réti szénát is adhatsz neki.Ezek mindenképpen kellenek.Olyan helyre kell tenni a ketrecet ami nyugodt,csendes és huzatmentes hely.Huzatba hamar felfázik, beteg lesz.Oltani is szokás, de sokan nem teszik meg.Kilehet majd venni, simogatni, de ha kiengeded a lakásba, mindenképpen kerítsed el azt a részt ahol mozoghat, mert simán megrágja a kábeleket.Kérdésed alapjából nagyon kezdő lehetsz, most csak ennyit tudtam írni, jó nyulászkodást!

2014. aug. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KGabi0000 ***** válasza:

Nem kell semmi rendszer neki,kell:

-ketrec(100x60-as vagy 120x60-as)

-fogkoptató rúd,vagy az állatkereskedésekben kapható kemény vitamin,a Fressnapfban ebből gyümölcsös szokott lenni

-széna,amit csak be kell rakni neki,ha van WC-je,akkor nem a szénába fogja végezni a dolgát valószínüleg

-nyúl wc,amibe fapelletet kell tenni,de csak a WC-be,a ketrec más pontjaiba nem.

-jó lenne neki valamilyen kis kuckó,ami alá be tud menni,nálunk mindkét nyúlnak mi csináltuk meg fából,de az állatkereskedésekben is van,csak 3000-4000 Ft körül

-nyúltáp

-önitató

-egy kistálka,de nem kell feltétlenül nyulaknak való,nálunk ilyen otthoni kistálkából eszik mind a kettő

2014. aug. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 KGabi0000 ***** válasza:
Én csak azért ajánlottam a pelletet,mert a forgács beleakad a nyúl szőrébe és ha kiengeded,akkor hordja mindenfelé.Tapasztalatból mondom,nem volt túl jó mindenhonnan forgácsot söprögetni.:)
2014. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt sok hasznos oldal van, minden infot megtalálsz.

[link]

Egy hónap alatt nagyon jól felkészülhetsz a nyuszira, ha elolvasod a tenyésztők oldalait, a nyuszis fórumokat, és a facen vannak nyuszis csoportok is.

Tudod már, hogy milyen nyuszid lesz?

2014. aug. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nyuszi fő eledele a széna. Tápból naponta 1-2 evőkanál kell, gyümölcsöt szépen fokozatosan kell bevezetni, mert hasmenést okozhat.

Fontos a szúnyogok által terjesztett betegség ellen oltás, tehát keress egy nyuszi értő orvost.

Nézegess nyuszis honlapokat, ott sokszor vannak tanácsok. Melyik tenyészetből lesz és milyen nyuszid?

2014. aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek és családi házban lakunk 14 éves vagyok
2014. szept. 6. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!