Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aggódom a nyuszim miatt,...

Aggódom a nyuszim miatt, valakivel történt már hasonló eset?

Figyelt kérdés
2013 decemberében született, januárban került hozzánk. Aktív ,általában jó kedvű fiú nyuszkó. Ma reggel mikor betettem a reggelijét, nem kérte. Azóta egy falatot sem evett, és inni sem akart. Nem bogyózik, nem pisil. Az orvoshoz 1-re tudtuk elvinni, megröntgenezték , megvizsgálták, és kiderült, hogy amiért nagyon vedlik, a sok szőrt lenyelte amikor mosdott és ez felgyülemlett a beleiben. Kapott szurikat, valamint Bezo-pet szőroldópasztát és Bio-lapis-t kellett neki vennünk. Holnap kell visszamennünk , de annyira aggódom, hogy mi lesz vele. Innia kellene, de magától azt sem csinálja, ezért mi próbáljuk itatni. Mennyire hatásosak ezek a gyógyszerek? mennyi az esélye, hogy rendbe jön?
2014. aug. 21. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
A legjobb, amit tehettetek, hogy orvoshoz vittétek. Nekünk egyszer volt ilyen, remélem nem lesz többet... Meg kell próbálni fecskendőből itatni (nagyon lassan, mi csak így tudtunk folyadékot pótolni), illetve esetleg a kedvenc gyümölcsével/zöldségével megkínálni (persze csak a paszták mellett), hátha gyorsabban helyreáll az emésztése. Próbáljátok figyelni, és itatni, remélem meggyógyul!
2014. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ! próbáltuk fecskendőből és így tényleg iszik egy picit. De annyira gyenge szegény, úgy segítenék rajta..

nektek is ezt a két dolgot írták fel, a szőroldót és a másikat?

2014. aug. 21. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon sajnálom:(. Próbáld tovább itatni,éjjel is ha fent bírsz maradni. A fecskendőbe a vizhez keverhetsz egy kis frissen lereszelt alma levét is. Pár csepp elég. Abban van cukor és hátha szívesebben iszogatja. Nagyon fontos, hogy igyon,az is jó,ha gyakrabban pár cseppet,így hat jobban a gyógyszer. Amikor már meggyógyult, vegyél neki Versele-Laga márkájú,kiondottan szőrcsomó-gátló tápot. Nem olcsó,de nem is kell minden nap és keverheted a szokásos tápjába is. Én rendszeresen fésülöm is,főleg vedléskor. Próbáld ki. Nagyon szorítok és feltétlenül írd meg,mi van veletek!
2014. aug. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi voltunk olyan szerencsétlenek, hogy amikor ez történt, pont hétvége volt (ráadásul vidéken voltunk, sehol egy nyuszis doki), így csak telefonon tudtuk tartani a kapcsolatot a dokinkkal. Az volt a szerencsénk, hogy volt nálunk Fibreplex, az segített újraindítani az emésztését. Nálunk valószínűleg az oltás mellékhatása (Pestorinnak van egy ilyen mellékhatása, de szerencsére ritka) + front okozta, de ez csak találgatás, nem derült ki ténylegesen, mert mire eljutottunk személyesen is a dokihoz, már kutya baja sem volt (szerencsére). Remélem minden rendben lesz a te nyusziddal is!
2014. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na most annyi a helyzet, hogy itattuk, meg a gyógyszereket adtuk neki, és egyre több ilyen 'gyomorhangot' ad ki. Nem tudom megfogalmazni, hogy pontosan milyen, de szerintetek ez jót jelent? most beraktuk és éppen mosakszik .
2014. aug. 21. 20:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Bio lapis mindig legyen otthon, életet menthet. Keverjétek pár ml vízzel, és fecskendővel itassátok meg vele.

A szőr miatt meg szerezzetek be furminátort, és naponta keféljétek legalább 5 percig! Elképesztő mennyiségű szőrt kiszed, így nem nyeli be.

Nekünk azt is javasolta a doki, hogy vedléskor vegyünk ananászt, és kapjon belőle a nyuszi.

2014. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3/6 os vagyok. Jobban van:D A gyomorhang attól lehet,hogy beindult a működés és készül kifelé,aminek kell :D. Ha pedig mosakszik is,akkor tuti okés a dolog. Egy beteg állat kedvetlen és nem nagyon foglalkozik ilyenekkel. Én ma reggel egy fél nyulat kikeféltem a nyusziból a Furminatorral. De azzal vigyázz,nem szabad majd túl erősen rányomni és mindig nézd a bőrét,nehogy egy helyről túl sokat szedj ki és sebes legyen. Az ananász jó!
2014. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?
2014. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Voltunk a dokinál.Infúzió, szurik stb.. itthon pedig a paszta és a bio lapis. Szénát eszeget, kezd magától inni. Bogyózott tegnap óta kb. 15 -öt, meg pisil is mostmár. :D Sokkal jobb színben van a drága. Holnap is doki még, reméljük minden oké lesz. :)
2014. aug. 22. 19:08
 10/10 A kérdező kommentje:
Most azt figyeltem meg, hogy kicsiket bogyózik és a színe is más. Ez mennyire normális?
2014. aug. 22. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!