Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Büdösek a vadászgörények?

Büdösek a vadászgörények?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy vadászgörényt, de anyukàm nem engedi. Azért mert nem hisz nekem, hogy nem büdösek és engem nagyon zavar, hogy nem hisz nekem. Nagyon megköszönném, ha valaki segítene elmondani neki, hogy nem büdik.

2014. aug. 25. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy jellegzetes szaguk, pezsma szag! Van akit nem zavar van akinek kellemetlen! De ivartalanitassal ez enyhitheto! Nekem volt 2 imadtam őket! Egy kislány Panka elpusztult 8evesen fiú Simba hófehér volt sajnos megszokott és nem találtam meg! :-(
2014. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
A bűzmirigy kioperálható.
2014. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A bűzmirigy kioperáltatása egyenlő az állat megcsonkításával, ráadásul tiltják is!!!!!
2014. aug. 25. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, itt alszik mögöttem, és nem az. Anyukád hinni fog nekem? Ugyan már...

Szoktak lenni görényes találkozók, ahol azért több tucat állat összegyűlik, zárt légtér, általában vegyesen, vagyis vannak ivaros hímek is. (Ha van kiállítás vagy tenyészszemle, akkor biztosan.) Egy ilyet kéne megkeresnetek, vagy ha mostanában nincs (azt hiszem, majd csak ősszel lesz), akkor egyenesen egy tenyésztőt. Ez ingyenes, a tenyésztők kedvesek, nektek semmi kötelezettségetek nincs semmire. Egyszerűen megkéritek, hadd nézze meg anyukád a görényeket. Ha így is büdösnek találja őket, akkor nincs mit tenni, fogadd el. (Egy ivaros hím tényleg büdös, sok ivaros hímnek együtt meg kifejezetten átható szaga van.) Annak idején mi (párom és én) is így tettünk, mert a neten írhatnak bármit, hogy nem büdös, nem allergizál, tiszta cuki, de ha valamelyikünk orra pont azt a szagot nem bírja, akkor ez van, ezt kell szeretni. Pézsmaszagúak, amúgy, a kifejezetten finnyás és nagyon érzékeny orrú édesanyámnak sincs vele semmi baja, ellenben van olyan ismerős, aki nagy állatbolond, mégis zavarta. Nem mindenki ugyanolyan.

Anyukádnak meg kéne tapasztalnia, milyen az, amikor a görények büdösek, és ehhez képest milyen a "hobbiállapot", amikor nem (azért ritka, hogy valaki ivaros hímet tartson hobbiból, tenyésztési szándék nélkül). Vagyis milyen egy ivartalan görény egyedül a szobában. Bundaszaga van, és mivel kistestű, sokkal kevésbé érezni, mint mondjuk egy macskát vagy egy kutyát. Ha anyukádnak nincs baja pl. a vizes kutya szagával, akkor a görénnyel sem lehet. Persze, ivarzáskor még a nőstény szaga is erősödhet, de mivel ivartalanítani kell (nőstényt, nincs mese, kell, különben a túltüzelésbe belehalhat), ez megszűnik. (Van hormonchip módszer is. Ezt tekintsük ivartalanításnak, bár nem végleges.) Hím nagyon erős szagú lesz, de ez is elmúlik, ha ivartalan.

Aminek van szaga, az inkább a ketrec. Az almot rendszeresen kell takarítani - nagyjából macskaalomra asszociálj. Az alvós rongyai átvehetik a görény szagát, azt is érdemes hetente mosni. A ketrecet is legalább hetente takarítani (azért a fertőtlenítést nem kell túlzásba vinni, ha valaki nem bírja a szagot, hajlamos egy liter Domestost ráönteni, de az a görénynek sem tesz jót), meg ott van még az etetés kérdése. Ha hússal etetitek, annak (bármily hihetetlen) nyershússzaga van. Van, aki ezt sem kedveli. A tápok sem szagtalanok. Én nagyobb problémának ezt mondanám, a görény szagát gyorsabban megszokná anyukád.

Ez választ ad a kérdésre, ha anyukádnak csak a szagával lenne baja. Valószínűleg nem ismeri a görényeket - rá fog jönni, hogy a szag a legkisebb probléma. A mienk szagtalan, de úrhatnám kisasszony, hiába minden, feszegeti a határokat. Idegeneket előszeretettel harapdál, kekeckedik, meddig mehet el. És mivel egy idegen nem úgy reagál, ahogy azt kell (nem fogja nevelni), borzasztó tud lenni, mert csipkelődik, harapdál. Öt percre egyedül hagyod, és terrorban tart egy családot. Ez lehet probléma, ha anyukád ódzkodik a jövőben a görénytől (ha beleegyezett). Vagy mert felborítja a lakást, lopja a cipőket, rágja a papucsot, gyűri a zoknit, bebújik a réseken. Folyamatos felügyeletet igényel, nagyon rosszak tudnak lenni egyedül. Ebbe is beleegyezne? Megfelelő helyen tartanátok, van "görénybiztossá tehető" szoba? Mivel egzitikus kisállat, az állatorvosi költségek néha borsosak. Az etetése potom pénz, ha nem speciális görénytápat adtok neki, de ezt úgyis mindenki elmondaná. Ez sem lenne akadály? Az induló költségek húzósak - jó, nem egy kutya, hogy fajtatisztát, tenyésztőtől százezer alatt nem hozol el, és akkor még nem is vettél jó helyről, de cakkumpakk az egész görénnyel együtt lehet ennyi. (Olyan hetvenbe fájt nekünk. Huszonöt a görény, negyven a ketrec, maradék az egyéb felszerelés.) Illetve egy furcsa kifogás, ez az én anyukám részéről (mondom, a szagával nincs baja): nem tetszik neki a fizimiskája. "Olyan rágcsálószerű." Ő emiatt undorodik tőle, bár elismeri, hogy gyönyörű kisállat (néeztt képeket görényekről, azokhoz képest), nagyon okos, kezes, édes, meg minden, meg is simogatja, de vigyem onnan. Mi külön élünk, szóval ez nem volt akadály. :)


Szóval alapvetően én a szag miatt nem aggódnék az anyukád helyében, de ezt neki kell tudnia. Van még ezer más, amin problémázhat. :) A legegyszerűbb, ha találkát beszéltek meg egy tenyésztővel, vagy akár egy görénytartóval, így látja, mire számítson. Plusz egy tenyésztő biztosan el tud mondani mindent, mire kell figyelni, mik a buktatók, költségek, nevelés, vagy egyáltalán jó ötlet-e nektek a görény.

2014. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Oké, a bűzmirigyet kihagytam. Nem az adja a szagát - az csak ritkán büdös. Ha megijed, nagyon izgatott, akkor büzzent. Van, amelyik példány sosem használja, a mienk rendszeresen. Szellőztetéssel megoldódik a probléma (meg edződik is az ember). A váladéka textilből kimosható (ha nem szellőzött ki), kézről meg a szappan kiválóan lehozza (a folyékony szappanok nem, csak a rendes).
2014. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Büdösek,annak aki azt arkaja,hogy az legyen. Van egy különleges szaguk,de minden állatnak van, ahogyan az embernek is.

Én mikor hazahoztam az első görényt,ami 4 éve történt-és jelenleg ott alszik a párnámon :D - kb. az első néhány nap elteltével nem is éreztem a szagát,annyira megszoktam.

+ Normális tartás mellett nem is büdös annyira,hogy egy vadidegen is lefordulna a székről...


Sajnos nagyon sokaknak előítéletük van... " büdös, mint a görény" Cáfolom. :)

2014. aug. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!