Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelidítsem meg a...

Hogyan szelidítsem meg a tengeri malacaimat?

Figyelt kérdés
Vettem két lány tengerimalacot és a ketrecükbe be van epítve ilyen kis házikó és rajta a kaja tál stb... és mindig ott bent vannak. Persze kijönnek de ha kinyitom az ajtót akkor rohanás és visszafut. Ha kiveszem a kezem,be egész szelid. Hogyan tudnám megszelidíteni őket, hogy ne félenek tőlem?

2014. aug. 31. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Add nekik kézből az eledele, simogasd őket, legyél sokszor velük, egy idő után megszokják majd a jelenlétedet és személyedet.
2014. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de nem tudom mert ha meglátnak befutnak a házukba ahol csak egy ajtó van ahonnan nem is látom őket. nem tudom mit csináljak vegyem azt ki és vegyek egy másik házat nekik?, hogy tudjam őket kézből etetni?
2014. aug. 31. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is: Tengerimalac, egybe van :)

Amúgy meg azt hallottam és egyben tapasztaltam, hogy ha van házuk, akkor félősebbek lesznek, mert el tudnak bújni.

Na meg egyből ne akarj oroszlánt csinálni :) Csak idő kell. :D Amúgy mióta vannak nálad? Mekkorák?

2014. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát mindenképpen kell a kecójukba, hogy bebújhassanak. Keríts el mindent jól, ne hagyd vezetékek közelébe menni őket, meg ágy alá sem. Rakd ki naponta minimum 1-1 órára őket, adj nekik a kedvenc kajájukból (nálam az uborka a nyerő a mosani malacaimnál). Egy idő után hozzá fognak szokni. Én már kiteszem őket, és ugranak is fel a hasamra, várják mindig a kaját :)
2014. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!