Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungária törpehörcsög...

Dzsungária törpehörcsög tartása? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van 2 hörcsögöm..Testvérek,azonos neműek, körülbelül 6 hetesek..Eddig még nem bántották egymást,igaz cincogást már hallottam de jele se volt veszekedésnek. 30 cm hosszúságú és 20 cm széles ketrecben vannak,ami egy kerékkel,sok forgáccsal, wc papír gurigákkal és almával van ellátva. Enni csak almát kapnak (minden este frisset ). 1 hete vannak nálam és az utóbbi pár napba ,,megvadultak'',mert ha már benyúlok a ketrecbe például almát cserélni már az ujjaimat harapják,de úgy hogy elkezd vérezni. Gőzöm sincs miért. Egymást védik ? Vagy megijednek tőlem és azért ? Hisz tőlem kapnak enni,lehetnének kicsit kedvesebbek..Barátnőm azt mondja,hogy NE adjak nekik még répát, Karma hörcsög magot se,mert fiatalok ahhoz,és száraz kenyeret se,mert a hasának nem tesz jót. De így meg mivel gondolom nő a foguk a ketrecet rágják. Azt mondták,hogy inni se adjak nekik,mert felesleges ha kapnak friss gyümölcsöt. (van önitató,de nincs felszerelve)

Ők az első hörcsögeim ( azt hittem 1 darab hörcsögöm lesz,de kettőt kaptam,ami kissé megnehezíti a dolgom így kezdőként) és nem tudom mi a jó nekik és mi nem,hiába olvastam már át az összes internetes oldalt a hörcsögökről. Tudnátok nekem segíteni ?:)



2014. szept. 13. 12:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok számukra rossz gazdinak tűnni és nem akarom,hogy utáljanak,hisz én,bármennyire is rosszak szeretem őket :)
2014. szept. 13. 12:23
 2/16 lülü-ke ***** válasza:
47%
..... hát modjuk nem csak gyümölgyöt kéne nekik adni mert a tápanyagok is fontosak számukra nem csak a GYÜMÖLCS!!!!!
2014. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

jó,de például mit adjak neki ? sokan írják hogy így krumpli úgy kukorica ,de máshol meg hogy soha ne adj K betűs dolgot nekik .. és totálisan összezavarnak..

Valaki tud normális választ adni a kérdéseimre ? ( és lehetőleg kedvesen,mert én se bunkón tettem fel a kérdést)

2014. szept. 13. 13:20
 4/16 A kérdező kommentje:
hány hónapos kortól lehet nekik magokat adni ?
2014. szept. 13. 13:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Adj nekik almát,répát,uborkát!K betűs gyümölcsöt-zöldséget ne adjál nekik!Am meg 2 hörit akár tesók akár nem akkor sem lehet együtt tartani!Egyszer valamelyik komolyan meg fog sebesülni,akár el is pusztulhat hiába hogy tesók!=(
2014. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja am m

ár most is adhatsz nekik!Szügségük van tápanyagra jól írja az első!Adhatsz neki tápot,és a tescoban...stb hejeken is van 1 nagyon jó táplálék kiegészítő:riga breaktast pop-corn és fruits! [link]


Szóval ilyet is adhatsz nekik,de tápra is szükségük van!és vegyél valamelyiknek 1 új ketrecet-terráriumot amit akarsz,de ne legyenek együtt!Én a ketrecet ajánlom!

2014. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bocsi,de a barátnőd allig tud valamit a hörikről!Nem muszáj,de vizet is adhatsz nekik,MUSZÁLY tápot is adni!:/Bocsa az offolásért,de ez így van!
2014. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek ! :) Akkor veszek még 1 ketrecet :) ÉS akkor enni több mindent is kapnak majd,változatosan :)
2014. szept. 13. 15:24
 9/16 A kérdező kommentje:
Az előbb raktam be nekik 2 szeletke répát, meg kézből kaptam pici búzát meg szárított földimogyorót meg ricát :) (ezeket mind vitapol karma csomagolásból) és milyen édesen elcsócsálták és most elmentek aludni :D milyen hálát olvastam le a kis pofijukról :)
2014. szept. 13. 15:50
 10/16 A kérdező kommentje:

*kaptak

Félreírtam:)

2014. szept. 13. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!