Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 4 hónapos nyulaknak (2 db)...

4 hónapos nyulaknak (2 db) adhatok 1 egész répát egy nap?

Figyelt kérdés
Naponta kétszer szoktam nekik enni adni. Vizet nem kapnak (tenyésztőjük sem adott nekik) továbbá tápot adok nekik. A táp és a répa elég lehet? Vagy túl kevés?

2014. szept. 15. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Beszél állatorvossal sürgősen, mert ez így nagyon nem jó, lehetőleg olyannal aki ért a nyiszikhoz, pl Csillaghegyen Varga Józsival (Család u-i kisállatrendelő), ők nagyon profik. A honlapjukon is van sok info a nyuszik etetéséről, fogadd meg mert nagyon érzékeny kis állatkák. Nekünk anno ezt javasolt. Tápot nem, maximum naponta egyszer pici kevert magot, ami egy befőttes üveg tetejében kapjon, tehát ne legyen sok, épphogy a tető alján legyen egy csipetnyi, száraz széna állandóan legyen előtte és friss víz mindig, nagyon fontos. Nem is értem hogyhogy nem kaptak vizet. Ja és mellé naponta kis zöldségtál összevágva, répa, alma, saláta, az is befőttes üveg tetejében ami elfér, nem több. A fő tápláléka széna legyen.


[link]


Fogadd meg, mert ők értenek hozzá.

2014. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Víz KELL nekik!!!

Szénát se adsz? Az is állandóan legyen előttük, ahogy a víz is. Minden nap nem kell répa, elég heti 2-3 alkalommal. De adhatsz nekik többféle zöldséget is, nézz utána.

2014. szept. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jézusom nem adsz vizet a nyuladnak? Én még ilyet nem is hallottam.
2014. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akitol vettuk, azt mondta ne adjak nekik vizet,tovabba kettejuknek egy etetesnel eleg harom gerezd alma. Azt mondta, hogy minden telen tapot kapnak es imadjak a szaraz kenyeret. Nem merek sok zoldet adni nekik mert az elozo nyulaim abba haltak meg
2014. szept. 15. 16:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, hatalmas hülyeségeket mondott a szaporító!

A nyulaknak sok széna kell, víz, és kevés zöldség. Ha egy kicsit utánanéznél, rájössz te is.

2014. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Baromi nagy logika kell ahhoz, hogy rájöjj, hogy elpusztulnak, ha nem kapnak vizet. Szerinted napi fél répában és 1,5 gerezd almában mennyi víz van? És ráadásul nem is az első nyulad, egyet már sikerült kinyírnod. Zöldséget meg gyümölcsöt csak hozzászoktatás után szabad adni nekik, de szerintem nem emiatt pusztult el az előző nyuszid, hanem mert amiket leírtál azt pont kb ellentétesen kell csinálni, de ezt minimális utánajárás után te is megtaláltad volna.


[link]

Itt le van írva, hogy mit ehetnek és mit nem, azon kívül, ami itt fel van sorolva nem nagyon szabad mást adni. Száraz kenyeret vagy zsömlét nem ehetnek, de semmi csokis/joghurtos/tejes stb. dolgot sem.


[link]

Itt pedig egészséggel kapcsolatos cikkek vannak, pl. felsorolják, hogy milyen gyógyszert lehet nekik adni. Persze úgyis állatorvos tud biztosat mondani, de lehet olyan helyzet, hogy nincs azonnal lehetőség elvinni, akkor hasznos lehet.

2014. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Raktam be nekik vizet. Széna mindig van náluk (ezt elfelejtettem odaírni bocsi). Az előző nyulam abba halt bele, hogy 3 hónapos kora előtt kapott sok zöldet és azt elvileg nem szabad, mert felfúvódnak. (Azonban mindez azért történt meg vele, mert az az előtti nyulam kis korától kezdve sok zöldet kapott, semmi vizet és 9 évig élt. Balesetben halt meg.)
2014. szept. 15. 18:40
 8/12 A kérdező kommentje:
Ó és még egy dolgot félreérthetően írtam le: tudom, hogy sokféle zöldséget ehetnek, és nem tervezem, hogy életük végéig csak répát kapnak :) szimplán kíváncsi voltam, hogy répából mennyit adhatok nekik.
2014. szept. 15. 18:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Szárazkenyeret se adj neki és répából,almából is elég neki csak néha egy kicsi darab.

Erre a szaporítóra meg ne hallgass, mert jó nagy hülyeségeket mondott..az első válaszoló tanácsait fogadd meg.

2014. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

imadjak a szaraz kenyeret.


Nehogy adj nekik, fogkoptatásra van más is, a száraz kenyér meg nem túl jó ha ráiszik szegény állat és beledagad a gyomrába. A zölddel is nagyon óvatosan, maximum nagyon picit kapjon és azt is fokozatosan. És keress egy jó állatorvost, aki ért a nyuszikhoz, én voltam az első válaszoló, ha budapesti vagy ők a legprofibbak akiket írtam.

2014. szept. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!