Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi vizet adjak a nyulaimnak?

Mennyi vizet adjak a nyulaimnak?

Figyelt kérdés
Most kaptam őket, 5 hónaposak, ketten vannak. Korábban nem kaptak külön inni. (Tudom, kötelező vizet biztosítani, és nem kell leordítani! :)) Akitől vettük, azt mondta, ő nem adott nekik inni, viszont olvastam, hogy kell, így vettem önitatót. Este raktam be hozzájuk, és már másnap délre elfogyott az összes víz (mivel gyorsan kellett vennem, csak hörcsögitatót találtam, szóval nem volt benne olyan nagy mennyiségű víz). Nem lesz bajuk, ha korábban nem ittak, most viszont igen?

2014. szept. 16. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim naponta megissza a fél litert. Mindig legyen előttük víz.
2014. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ja jó akkor az átállás nem okoz gondot
2014. szept. 16. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyéimnek régen önitatójuk volt, de mivel csöpögött, ezért lecseréltem falra szerelhető itatóra, ami gyakorlatilag egy falra fúrt lapos pohár. naponta cserélem, hogy ne legyen régi, állott vizük, de nyáron a nagy melegben (ami idén nem volt errefelé) akár 3x is kiitták belőle. az a legjobb ha mindig van előtte, akkor akkor iszik, amikor akar. :) (a legelső nyulamnak az előző gazdája szintén nem szokta itatni, én meg az előbb elmeséltem, hogy hogyan csinálom, tehát nem lesz tőle baja)
2014. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Max. 2 napig lehet benne a víz még hűvös időben is, ilyenkor muszáj cserélni, kiönteni mindet.


Hogy mennyit adj nekik? Amennyit megisznak! Ha kevés van benne, töltsd újra. A nyulak nem rendeznek ivóversenyt, így nem kell félni a vízmérgezéstől.

2014. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!