Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tarthatok együtt 2 hím tengeri...

Deliverance kérdése:

Tarthatok együtt 2 hím tengerimalacot?

Figyelt kérdés
Van egy malackàm, nemrég került hozzám, kb. 2 éves lehet. Szeretnék neki párt venni, hogy ne legyen egyedül, viszont olvastam, hogy ha nőstényt teszek mellé, akkor folyamatosan kismalacok lesznek. Beszéltem állatorvossal, sajnos nincs mód ivartalanításra. Így már csak az a lehetőség maradt, hogy fiút szerzek mellé. Mindenképpen összeverekednének? Akkor is, ha fiatalabb malacot veszek mellé? Van valakinek 2 hím malaca együtt?

2014. szept. 17. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Vannak akik jól kijönnek, de vannak akik búnyóznak.

Az utóbbi gyakrabban van.

2014. szept. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Alomtestvérek szoktak meglenni, de azok sem mindig.
2014. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Malacfüggő.

Ha nem főnök-típus mind a kettő, akkor kijönnek egymással.

Nálam három ikerfiú van együtt, teljes békességben.

2014. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, hogy az enyém mennyire domináns, szegénynek sosem volt párja.
2014. szept. 17. 21:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy kicsi fiúval (max. fél éves) biztos jól kijön, akkor egyértelmű hogy ki a főnök.
2014. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tartható nyugodtan. Én egy nagyon fiatal, éppen elválasztott 4 hetes kismalac fiút javaslok mellé. Így egyértelmű, hogy a tiéd lesz a főnök majd mert a kicsi még behódol mindenkinek.

Egy fél éves malaccal szerintem már nehezebb lenne összeszoktatni, mert hiába van meg a korkülönbség köztük, a kisebb lehet akkor is domináns. Nálam pont ez volt a helyzet, egy 2,5 éves cocához hoztam egy fél éves fiút. A kis pukkancs azóta se békélt meg az idősebbel, pedig már 3 éve együtt vannak. Csak akkor férnek meg egymás mellett ha ki vannak engedve nagy területre. Ketrecen belül folyton veszekednek így elválasztva tartom őket.

2014. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha egy kis fiatalka hím malackával először semleges helyen ismerteted meg semmi baj nem lesz :) először lehet hogy lesz egy kis berregés, kergetőzés de mivel látványos lesz a korkülönbség adott lesz a rangsor. nyugodtan tarthatod őket együtt


olvasgass :)


[link]


[link]


[link]

2014. szept. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyobb korkülönbséggel ajánlják inkább.

Nekem egy testvérpár van, ők jól kijönnek egymással szerencsére, de mindig együtt voltak.

2014. szept. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
Persze, max. megöli az egyik a másikat. Szerintem inkább ne... de a te döntésed!!!!
2014. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Miért ölné meg egymást két hím tengerimalac ha össze vannak szoktatva és megvan a dominancia rangsor? Sokan tartanak így tengerimalacot és köszönik szépen jól elvannak a malackák, békében.
2014. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!