Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsög ehet körtét?

A hörcsög ehet körtét?

Figyelt kérdés
Mert ugye azt mondják, hogy nem ehet "k" betűset.Vagy ez csak a zöldségekre vonatkozik?

2014. szept. 19. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Nem! Elvileg(ezt en is ugy hallottam) hogy semmilyen k betuvel kezdodot nem lehet neki adni. Kenyeret igen. Pont mint a kutty nak ;)
2014. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Száraz kenyeret:) Amúgy a k-betűs a káposztára, karalábéra egyéb zöldségekre vonatkozik. Körtét ehet, mert az olyasmi mint az alma :) Babot, krumplit ne adj neki :)) Amúgy minden gyümölcsöt ehet!!
2014. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ehet körtét, az enyém is szereti. Semmi baja nem lesz tőle. :)
2014. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 *Glissade* ***** válasza:
Ehet.
2014. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mieink bolondulnak érte, imádják! Bátran adhatsz neki! :)
2014. szept. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Cuki kérdés :-).

Ehet.

2014. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A k betûs ételeket is ehet mert a milyénk kedvence a karalábé és a körtét is szereti. Nyugottan aggy neki körtét és karalábéval is meg lehet próbálkozni. A milyénk él-hal mindkettôért.
2014. szept. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A "k" betűs zöldségek adását valóban nem ajánlatos túlzásba vinni: krumpli (keményítőtartalom), káposzta, karalábé (fokozott gázképződés, felfújódik tőlük). Ezek mellett a hagyma, bab, csípős paprika sem ajánlott. Kivétel is van: kukorica, ami a magkeverékekben is megtalálható.

A gyümölcsök közül majdnem mindent ehet, de azért nem tanácsos túlzásba vinni leginkább a magas cukortartalmuk miatt, ami nem kifejezetten egészséges a hörinek (cukorbetegség veszélye). (Almamag tilos a ciántartalma miatt)

Én elsősorban zöldségekkel etetem a hörcsögeimet (répa, uborka, saláta, paprika az örök kedvencek), és néha kiegészítem gyümölcsökkel az étrendjüket (alma, dinnye, körte, szilva stb. - ezekből csak keveset).

Amire még figyelni kell, hogy ne adjunk sokféle zöldséget, gyümölcsöt egyszerre, mert akár hasmenés is lehet a következménye, ami a höriknél végzetes lehet a kiszáradás miatt.

2014. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!