Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1 fiú és 1 lány tengerimalacot...

1 fiú és 1 lány tengerimalacot össze lehetne engedni?

Figyelt kérdés

Nem akarok kölyköket, ivartalanításra gondoltam. De melyiket lenne érdemes?

Már van 2 fiú, 1 évesek de ez egyiket el akarom ajándékozni mert képtelenség kézhez szoptatni. A másikat sikerült, de ezt egyszerűen lehetetlen..az alombol csak ő maradt életben mert megölte a testvéreit valamelyik szülője.. És nagyon fél mindentől...de szó szerint, pedig soha nem bántottam...és a barátnőmnek ki kell raknia otthonról a végtelenül aranyos lány malackáját, és arra gondoltam hogy összeszoktatom a sajátommal..csak hát nem akarok kismalacokat.. Meg lehet ezt valahogy oldani? Nem hiszem hogy bántaná a lányt hiszen nincs a másik fiú hogy versengjenek... Köszönöm a válaszokat :)



2014. okt. 4. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
ivartalanitás
2014. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fiút ivartalaníttasd, őt könnyebb. Utána kb. egy hétig 24 órás megfigyelés, hogy eszik-e, kakil, pisil stb.. kap olyan parabolát is mint a lányok, kell neki egy kicsi ketrec, az alján kutyapelus (ha baj lenne, láthatod + gyorsan cserélhető és nem fertőződik el a pocija)

kell venni neki gyógy tápocskát, etetni és nagyon figyelni rá, a műtét után kb 2-3 hét és mehet a csaj mellé, utána is fognak "akciózni" de pici nem lesz soha! :)

2014. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már megoldódott, a "Dorka" nevű lány malac valójában fiú :DD

Tegnap áthozta a barátnőm és megnéztem :D

Nagyon jól elvannak az egyik malaccal :))

Aranyosak, játszanak is :)

De a másik sajna depis születése óta, fél a világon mindentől. Szerintem az oka az hogy az apja megölte a testvérkéit :((

Csak ő maradt életbrn és az anyja épphogy :/ :)

Tanácsok kézhez szoktatáshoz? :) megpróbálkoznék vele azért még egyszer.. :) mentek a zöld pacsik!

2014. okt. 6. 07:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos vannak olyan kaják, amiket kifejezetten szeret. Az enyémek nagy kedvence pl az uborka, meg a friss fű volt. Szóval próbáld ilyen csemegével etetni. Ha kézből nem fogadja el rögtön akkor csak rakd le, de utána ne vedd el teljesen a kezed, csak húzd kicsit távolabb. Talán megszokja, hogy ott vagy és nem bántod, utána fokozatosan esetleg lehet etetni kézből is, meg próbálhatod simizni, miközben eszik, de ezzel óvatosan, mert lehet, hogy eleinte megijeszted majd. Esetleg étel nélkül is lehet az, hogy csak berakod a kezed, és nem csinálsz semmit. A lényeg, hogy belássa, te nem vagy veszélyes.

Ha már nem retteg annyira, akkor megpróbálkozhatsz az ölbevételével, vagy hogy kiengeded a szobádban egy elkerített részbe, ahova te is beülsz hozzá. De ezzel is óvatosan, mert ha tényleg ennyire félős akkor eléggé sokkolhatja, ha túl korán csinálod.

Arra számíts, hogy sosem lesz valószínűleg igazán bátor, de az évek során lassan változhat azért. Rengeteg türelem és jó körülmények kellenek neki, na meg sok-sok szeretet. Szerintem ne add fel, próbálkozz!

2014. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen te állat
2014. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! az egyik malacom is nagyon félős volt...nálasm bevált h sokat kivettem és mondjuk vmi kardigán volt rajtam amibe be tuudott bújni...sokat etetem ott h a testemen feküdt és mindig a hátán tartottam a kezem ez valahogy megnyugtatta , mára már ő jön oda hozzám és nagyon jó kis társ. :)
2015. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!