Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen kegyetlen az élet?

Miért ilyen kegyetlen az élet?

Figyelt kérdés

1 éves hörim daganatos volt. Ma mentünk műtétre, a doki elvállalta, hogy megműti, szerinte sok esélye volt. Elaltatta, és amikor le akarta borotválni a szőrt a hasáról, meglátta, hogy van egy daganat a nyelőcsövében és a gyomorüregében is. Nem volt más választásunk, mint örökre elaltatni. A doki is mondta, hogy igazságtalan az élet, ilyen pici állatka, és ennyi daganat a testében.

Hazahoztam, eltemettem. Mikor kivettem a hordozóból megláttam, hogy a pofazacsijában is volt egy kezdődő daganat. Teljesen kivagyok.

Vatta között temettem el, téglát tettem a földkupacra, de még mindig nem érzem, hogy megadtam neki a kellő tiszteletet. Feltett szándékom, hogy tavasszal virágot ültetek a tégla köré. Annyira reménykedtem, és ő is küzdött, láttam rajta. Olyan erős volt.


2010. jan. 22. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ismerős a szitu :((( Több hörim is daganatos volt, az utolsó 2 úgy megviselt, hogy azóta sincs egy sem :( Részvétem érte :( Egy jótanács: soha ne vegyél kereskedésből hörit, genetikailag betegesek, innen a daganatok (agyontenyésztik őket)
2010. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon megható az állatszereteted. Jó ember lehetsz. Sajnos az élet útjai kidszámíthtatlanok. Ültess a sirjára virágot és emlékezz rá szeretettel. Vegyél gyorsan egy másik hörit, aki majd enyhiti a bánatodat. És készíts róla sok-sok fényképet.
2010. jan. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szegénykém :( Talán jobb neki így, a végére biztosan nagyon rosszul érezte magát. Olyan szörnyű, hogy így kell búcsút vennünk tőlük... Egy apró családtagtól :( Ezt csak az érezheti, akinek volt valaha is hörcsöge.

Remélem, hamar túljutsz majd a nehezén.

L,19

2010. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegény :( Sajnálom!
2010. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Mindig gondolj arra jhogy sokkal jobb hogy elment, hisz csak szenvedett volna, ha még daganatok alakulnak ki benne. Ültess egy kis virágot a sírjára, szerintem ez a legjobb. (persez ne most)
2010. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez szomorú, mert az állatok olyan tiszta lények, bennük nincs rosszindult, ezért megérdemelnék, hogy örökre éljenek.
2010. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Állatkereskedésből vettem, a testvére még velem van. Most így 5 hörim maradt, kettő fogadott gyermekem, őket várja haza a gazdi, amit jók lesznek a körülményei.

A másik 3 höri saját, remélem a testvére megéri az öregkort, és természetes halállal hal majd meg. Az ő párjaik szintén testvérek, és nagyon remélem, hogy az elhunyt hörim párját nem fogja megviselni, hogy egyedül lesz. Nem akarok újat venni Maraton helyébe, Peep már nem szokná meg:(

Az utolsó erejével még a kezemet rágcsálta, valószínűleg ösztönből, mert akkor már nem volt tudatánál. A kezem között halt meg.

2010. jan. 22. 16:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem macskáim vannak, az egyik szintén nyelőcsődaganatban halt meg. A doki elkábította, hogy jobban lássa mi az, de közben megfulladt.:(

Tavalyelőtt pedig 10 cicám pusztult el egy fertőzéstől, amit máig nem tudunk honnan kapták. A kedvencem az ölemben halt meg Szilveszter éjszaka.

Borzasztó, mikor egy kis állaton nem tudsz segíteni, pedig ők szeretnek a világon a legjobban és semmilyen rosszindulat nincs bennük. Mégis túl korán meg kell halniuk.:(

2010. jan. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is több hörim halt már meg a kezeim között, szegénykét volt, hogy még a kezembe melengettem, mondjuk ő már öreg volt. Sajnálom nagyon :( A másikkal foglalkozz sokat, ha van mellette más höri, akkor nem lesz magányos.
2010. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudom, milyen érzés. Októberben született 6 kiskutyánk, meg kellett császározni az anyjukat. Az egyik halva született fejlődési rendellenességgel, egy másik 3 naposan elpusztult, hirtelen összerántotta a görcs, valószínűleg valami szervi baja volt. A harmadikat az anyja nyomta agyon. A kezeim között haltak meg :(

Azt hittem, belebolondulok... De a maradék 3 kutyus megmaradt, és csodaszépek! Az egyiknek új gazdija van.

2010. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!