Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpenyuszinak milyen...

Egy törpenyuszinak milyen oltás kell és kb mennyibe kerül? (Budapesti vagyok, ha ez számit)

Figyelt kérdés

Mert már régóta szeretnék egyet,de most állunk úgy anyagilag hogy betudjuk oltatni és ha beteg lesz kitudjuk fizetni az állatorvost(jó,nyilván ha elkérne több százezret,akkor nem)de azért nem árt tudni mennyibe kerül.

És az is érdekelne,hogy ha beteg lesz mennyit kér az állatorvos? Jó,gondolom betegségtől,orvostól stb függ,de úgy kb?

Esetleg bármi fontos tanács,ami fontos nyuszi tartás esetén?



2014. okt. 7. 22:34
 1/7 hosszúhajú ***** válasza:
73%

Sajnos megtapasztaltam, hogy a nyusziknak valóban nagyon fontos az oltás, még akkor is, ha csak szobában vannak.


2 oltás kell nekik, amit már kombinált formában is beadnak.

az egyik myxomatózis ellen - szúnyog, rovar...

másik pedig RHD - azaz vérzéses megbetegedések ellen.


Lehet külön is kérni, de a kombináltat is sokan választják. Az RHD elleni az egy évre szól, míg a másikat célszerű félévente. Tehát a kombi egy év, rá egy félév a myxomatózis. A kombi ára helytől függ, lehet 3-5 ezer körül, a myxo pedig 2-3 ezer körül.

És valóban oltatni kell, akkor is ha csak szobában van. Én ezt nem tudtam, mert hülye voltam. És már késő... :(

Ha doki kell, akkor ezer felett megnézi, ehhez jön a többi. A nyuszi érzékeny - enyém mondjuk sosem volt beteg, évek alatt sem. ha vigyázol rá, nagy eséllyel elejét veheted a betegségeknek. Helyes táplálás, tartás, semmi huzat, erős nap sem, ...A kaja olcsó a forgács sem ügy, valóban az oltások a nagy cucc, de kell! Tanuljatok az én hibámból légyszi, hogy ne legyen hiábavaló!

2014. okt. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pestorinnal oltatok, tavasszal és ősszel, alkalmanként 3500 ft, náluk:

[link]

Ugyanitt volt ivartalanítva is, az 15000 volt, és,volt egy bélgyulladása, ami 6-7 ezer volt.

Olvasgass nyuszis fórumokat, van orvos témában is, ott az oltásokat is átbeszélik, és szerveznek csoportos oltást is, amikor olcsóbb.

[link]

2014. okt. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kombinált oltást adatunk évente egyszer tavasszal, nekünk ez 5000.

Az ivartalanítás a gyógyszerekkel, utóvizsgálattal 30 ezer volt.

Volt kétszer is komolyabban beteg, de a vizsgálat nem is vészes, inkább a körítés: a labor, a gyógyszerek.

A táp nekünk drága, de nem véletlenül. Orvosi tanácsra etetjük a Versele Laga Cuni Completetel. Kilója 1500-2500 között van. (Fressnapfban a legdrágább.)

Széna helyett fapelletet használj csak a wc-jébe.

A legalapvetőbb tanácsok: legyen mindig vize, szénája, tiszta wc-je. Ne tedd huzatba, 40 fokban ki a napra. Ne adj neki kenyeret, hagymát, citrusokat, túl sok friss-nedves füvet. Legyen sokat a közeledben, mert imádja a társaságodat. :) Az enyém, mióta kiengedtem másfél órája az esti rabságból , itt bökdösi a lábam másfél órája.

2014. okt. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2014. okt. 8. 09:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Miben viszitek állatorvoshoz? Mert írta valaki hogy sem erős napfény,sem huzat nem érheti.
2014. okt. 8. 10:45
 6/7 hosszúhajú ***** válasza:
lehet kapni hordozót. kisállathordozót. van műanyagból is, az enyém nádból, lényeg, hogy annak van teteje, nem fúj be a szél, nem süt be a nap, de van rajta nyílás is, több helyen hogy a nyuszkó friss levegőt kapjon. és a tetején fogantyú, hogy tudd vinni.
2014. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Macskaszállítóban.
2014. okt. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!