Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszim fogyott egy...

A törpenyuszim fogyott egy kicsit. Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
2 hete kaptam egy 2 éves bak nyuszit, Nutellát. Nagyon jó nyuszi, az alomba ürít,a lakásban csak nagyon ritkán hagy el bogyót. Engem is megkedvelt, folyton jön utánam, ha a nappaliban a kanapén ülök akkor gyakran mellém ül vagy fekszik olyankor mindig simogatom, amit nagyon szeret.Az előző gazdájánál javarészt a ketrecben volt, csupán akkor volt kint mikor a gyerekek játszottak vele. Nálam viszont napi 5 órát minimum kint lehet a lakásban (persze csak számára biztonságos helyen,ami nálam a szobám és a nappali...nem engedem a konyhába és a fürdőszobába, ott sok vegyszer van...). Szóval itt szabadon ugrálhat, futkoshat, amit szokott is. Eszik, iszik, pisil, kakil szépen. Igaz a változatos étrendre szoktatom, mert az előző gazdánál egyszerűbb volt a sima táp mint a mindenféle zöldség, széna, és teljes értékű táp jó arányának megtartása. Szénát eszeget, zöldségeket csak óvatosan adok neki, mert ha kicsit többet adok neki, akkor egy kevéske széklete már lágy. Mérlegem nincs amin rendesen tudnám mérni a súlyát, viszont úgy vettem észre, mintha fogyott volna egy kicsit. Aggódnom kell vagy ez csak az új hely és sok mozgásnak köszönhető? Tudnátok nekem adni pár tippet mivel tudnám kicsit hízlalni nehogy tovább fogyjon? Válaszaitokat nagyon köszönöm! :)

2014. okt. 8. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A bak nyúlnak nem is szabad anyira el hízva lenni!(Ha csak nem vágásra tartod) de szerintem adhatsz neki egy kis tápot is.
2014. okt. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól is fogyhatott, hogy a táp helyett most főként szénát kap, hiszen a táp hizlal. Plusz ugye többet is mozog. Szerintem amíg nem nagyon feltűnően vékony, addig nincs gond. Egy kis tápot egyébként tényleg adhatsz neki, 1-1 teáskanállal reggel-este belefér.
2014. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kezdő nyuszi tartó vagyok, de nem vágásra szánom :D. Hát most magának adagol mindent. Van bent egy tálkája, amiben mindig van a régi tápjából is (ami csak kiegészítő táp, viszont eddig csak azt kapott), meg egy új fajta táp, ami teljes értékű. A szénatartóban mindig van neki széna. Óvatosan próbálok neki zöldségeket is adni, plusz van neki berakva zabos-gyümölcsös fogkoptatók is. Így azt eszik és annyit amennyit ő akar. A maradvány tápot, amit kiválogat és nem eszik meg azt alomcserekor mindig kidobom, amúgy naponta 2X töltöm fel a készleteket véletlenül se fogyjon ki semmiből. Köszi a kommenteket , remélem tényleg nem lesz baja.
2014. okt. 9. 17:45
 4/7 anonim ***** válasza:
A táp ne legyen mindig előtte, mert akkor inkább azt fog enni a széna rovására. A gyümölcsös-mézes rudakat meg felejtsd el szerintem, teljesen ki tudja nyírni a bélflóráját, nem való méz meg a többi rettenet a nyusziknak.
2014. okt. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Schibo ***** válasza:

A 4. Válaszolónak igaza van. Ne hagyj előtte semmilyen ételt, csak és kizárólag szénát! Jó minőségű pellet tápot adj neki, amit nem tud kiválogatni és csak reggel meg este egy kis marékkal. Gyümölcsöt ne ( cukor tartalma miatt) csak zöldséget adj neki, azt is reggel / este egy keveset, legalább négy félét. Pl. 1 karika fehérrépa, egy vékony szeletke zeller, uborka, egy szál sárgarépa zöld. Semmilyen mézes rúd, száraz kenyér, stb.! És ne akard felhízlalni! Az elhízott nyúl kevesebbet mozog, rosszabb lesz a bélmozgása, elkényelmesedik, stb. Ha túl sok tápot eszik a széna rovására, akkor nem fognak rendesen kopni a fogai és pár év múlva sok baja lesz. A fogakat a széna koptatja a legjobban és a cellulóz kell az emesztéséhez.

Ha van digitális szobai mérleged, ami a dekákat is mutatja, akkor egyszerűen mérheted: ráállsz a nyuszival együtt és a nyuszi nélkül. A két eredmény különbsége a nyuszi súlya. Hetente mérd és írd fel. Ha azt látod, hogy ugyanolyan tartás mellett továbbra is fogy, akkor vidd el nyúlhoz értő (!) állatorvoshoz. Torpenyul.hu oldalon találsz listát egész Magyarországról.

2014. okt. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Szerencsére a fogyás megállt sőt vissza is szedte amit lefogyott. Nincs meghízva csak olyan mint volt. A kedve jó fürge nyuszi sokat rohangál. A táp eltávolítást kipróbálom mert fogkoptatási problémánk az sajnos van...mondjuk eszeget szénát is, de gondolom nem eleget. Remélem nem fog éhen maradni ha nem lesz előtte a tápja.Próba szerencse :).
2014. nov. 3. 20:44
 7/7 Schibo ***** válasza:
Hidd el, nem fog éhenhalni, de szénából is keress jó minőségűt. Lehetőleg minél zöldebb, jó illatút. Örülök, hogy jól van. :)
2014. nov. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!