Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Első orvosi vizsgálat nem...

Első orvosi vizsgálat nem lesz túl stresszes?

Figyelt kérdés
Van egy 8 és fél éves törpenyuszim. Jó egészségnek örvend, viszont a szája mellett lett egy kopasz foltja ami piros, folyton egy irányba fordítja a fejét és fura csámcsogó, nyáladzós hangokat ad ki. Ezért holnap szeretném elvinni dokihoz, most először. Eddig sosem volt semmi baja. Benti nyuszi, más állatunk nincs, szóval még csak oltást sem kapott sosem. Tudom, hogy a nyúl képes elpusztulni stressz hatására, és félek, hogy mivel ez elég új helyzet lesz neki (meg nekem is) esetleg többet ártok az egésszel mint használok. Mit gondoltok?
2014. okt. 15. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos, az elég baj, hogy 8 és fél évig nem vitted oltásra sem. Szerencse, hogy eddig nem okozott gondot az oltás hiánya. No, de a kérdésre válaszolva: persze, hogy stresszes. A miénk 3 éves, pár hetes korában elvittem orvoshoz rutin ellenőrzésre (választott orvosa is lett), reszketett nagyon, de ez sajnos természetes viselkedés. Egy kis megilletődéstől nem lesz semmi baja. Azóta félévente oltásra viszem és kb. három-négyhavonta körömvágásra, ha úgy alakul, hogy nem tudom itthon megoldani, meg ivartalanításon is volt, tehát altatták is már.

Nem mondom, hogy nem stresszel már, hiszen természetes, hogy fél, amikor kiviszem a lakásból, az ő kis biztonságos szférájából (mostmár nem remeg az orvosnál, hanem inkább csak lapul, jól behúzza a nyakát, fejét) de amikor hazaérünk, akkor fél perc alatt megnyugszik. Nyugi, ettől a mértékű stressztyől még nem lesz baja. A nagyobb baj az, hogy beteg, vagyis valami nincs rendben vele és te azon vacillálsz, hogy egyáltalán orvoshoz vidd-e.

2014. okt. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Voltál már vele azóta? Hogy viselte?


Az én nyuszómat rendszeresen vittem,mindig félt kicsit,de szépen tűrte a vizsgálatot. (oltás,körömvágásra)

Mikor hazajöttünk,akkor meg nem volt hajlandó rám se nézni,illetve hátat fordított,mint aki tényleg meg van sértődve.:) Kellett neki kis idő,és akkor már jött nyalogatott.

Egyszer viszont sokat kellett várnunk,már az se tetszett neki,bent pedig nagyon bepánikolt,visított,remegett, nem is tudták megvizsgálni,az orvos azt mondta,tegyük vissza a hordozóba mert nem éli túl. Iszonyatos volt,onnantól az orvost hívtuk ki inkább,nem mertem elindulni vele.

2014. okt. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltam, igen. A hordozóba betevés és kiszedés volt körülményes, nagyon nem akarta egyiket sem. Kb. 10 percet kellett várakoznunk. Amikor kivettük a hordozóból menekülni akart szegény. :) De utána végig nyugodt maradt. Még a röntgennél mocorgott egy picit mert mindig megijedt a gép kattanásától. Aztán hazajöttünk rögtön ment is be a radiátor alá, az a megszokott kis búvóhelye. Nem maradt kint sokáig, éhes lehetett már szerintem. :) Azóta elvan, nem látom rajta hogy nagyon utálna. :D
2014. okt. 19. 01:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!