Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az állatorvos szerint műteni...

Az állatorvos szerint műteni kéne a törpenyuszim fogait, mert születési rendellenesség miatt össze-vissza nőnek. Valakinek van tapasztalata ilyen téren?

Figyelt kérdés

Nemrég elvittem a nyuszim az állatorvoshoz, mert nagyon megnőttek a fogai és elég csúnyán néztek ki. Le is vágta őket az orvos, de mondta, hogy azért nem kopnak rendesen, mert nem érnek normálisan össze, magyarán egy fogszabályzásfélét kéne csinálni nála... ami persze ott kezdődik, hogy vizsgálat, esetleg röntgen, altatás és maga a műtét, ami szerintem egy kisebb vagyon lesz. De azt is mondta, hogy ő nem csinál ilyen műtétet, be kell vinnem Pestre a Semmelweis Egyetem Egzotikus Állat karára, hogy ott műtsék meg, mert a törpenyúl mint faj az egzotikus állatok közé tartozik...

Valakinek nincs tapasztalata esetleg ilyen téren, hogy az ő nyuszijával is ez volt és nem ott műtötték (pest megyén belül lehetőleg) Tudom, hogy így is úgy is sokba fog kerülni, de csak akad egy állatorvos aki bevállalná a műtétet talán nem is olyan horribilis összegért.

Kérlek, ha tudtok valakit segítsetek!

Előre is köszi! :)



2014. okt. 23. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem röntgenezte meg, akkor semmi sem biztos abból amit mond. A nyúl fogát semmiképp sem szabad vágni, az elsőket se, az más kérdés, hogy ezt hány helyen csinálják... [link] Őt tudom ajánlani, de rendes munkát sehol sem csinálnak "jó" áron.
2014. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod az exotikus állatokkal foglalkozó állatorvosok listáját (tehát akik értenek a nyuszikhoz):

[link]


Ez nem egy ritka probléma, szaporítós nyulaknál (mint amilyeneket a kisállatkereskedésben lehet kapni) gyakran előfordul, de elvétve egy-egy tenyésztőnél is. Regisztrálj a fórumra, ott el tudják mondani a tapasztalataikat erről is!

Mi az Exo-Petbe járunk (bár szerencsére ilyen problémánk nincs), ott is ivartalanították a nőstény nyuszinkat, és nagyon profik :)

2014. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettetek vele! :)
2014. okt. 23. 12:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne vidd olyanhoz, aki vagja, mert nem ert hozzá! Manapsag mar csak csiszolnak.

En dr Papp Georginat ajanlom, o a legjobb.

2014. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!