Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi fül atkájára most...

Nyuszi fül atkájára most akkor mit?

Figyelt kérdés

Sebes a nyuszim fülének a belseje, és több mindennel is kezeltem és most olvastam, hogy ez fül atka lehet. Volt, aki Neostomosannal kezelte, van, ahol dió olajat írnak, volt, aki étolajat, paraffin olajat mondott. Érdekelne, hogy melyik lenne jó rá? A olajos megoldás nekem érdekesen hangzik, Neostomosant viszont nem szívesen tennék a fülébe, legalábbis azt inkább köréjük szoktam fújni, rájuk csak nagyon óvatosa, meg persze hígítva. (Egyébként, ha jó a fülbe azt mennyire kell hígítani, mennyit kell tenni bele?)

Várom a tapasztalatokat, ötleteket! :)



2014. okt. 25. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármivel is kezelnéd otthon házilag, mindenképpen vidd el NYÚLHOZ ÉRTŐ állatorvoshoz! Egyáltalán nem biztos, hogy atka, te nem vagy állatorvos, így nem tudod megállapítani, így simán félrekezelheted!
2014. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, de nem ilyen válaszokat várok, kérem, az írjon, akinek van valami tapasztalata. :)
2014. okt. 25. 15:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvoshozz vidd, aki megállapítja a bajt, es ad megfelelő gyógyszert. Ne kísérletezz otthon, mert nem értesz hozzá
2014. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek..lehet, hogy nem is atka, így nem lehet tanácsot adni és kezelni sem. Vidd el egy nyúlhoz értő állatorvoshoz. Ha már felelősséget vállaltál érte, ennyi a minimum.
2014. okt. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Ivermektinnel kell kezelni, 2-3x kb. 3 hetes időközökkel.

Ártani nem árt, az első kezelés kiirtja a fülben lévő atkákat, a környezetben szétszóródott petékből kikelő lárvák kb 3 hét múlva kerülnek vissza a nyulakba.

Természetesen az egész állományt kell egyszerre kezelni, az injekciót pedig állatorvos adja be.

2014. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Hiába használható a neostomosan nyuszikra, mostanában 3 lebénult nyusziról is hallottam.... Tönkre akarod tenni a saját állatodat??
2014. okt. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!