Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell összeszoktatni...

Hogyan kell összeszoktatni két tengerimalacot?

Figyelt kérdés
Van egy fiú tengerimalacom, és ha magányos, akkor elkzed sírni, visítani. Most készülök venni mellé egy másikat is. Hogy kellene összeszoktatni őket? Vagy egyből berakhatom a másikat is a ketrecbe?
2007. okt. 25. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy fiút vagy lányt raksz be mellé!

Ha lányt:Berakhatod,nem bántja!De azért egy ideig még figyelj rájuk!

Ha fiút:Én nem merném berakni,mert összeverekednek.

2007. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

eloszor is amikor hazaviszed az uj tengerimalacot akkor nehogy beteddd mellé,akár fiu akár lány.vidd be mindkettot egy olyan szobába ami az ujnak és a réginek is semleges,tehát nem volt ott még egyik sem,mert igy nem érzi majd ugy a mostani tengerimalacod,hogy neki van elonye.Másodszor pedig ha megoldhato volna,hogy a tengerimalacod ketrecét megfelezed valamivel,(mondjuk egy kartonlappal)ugyhogy fele-fele arányban jusson nekik terulet, egy darabig igy legyenek , hogy megszokják egymás szagát,így amikor osszekerulnek akkor már ismerosek lesznek egymásnak.

Persze amikor eljon az ido,hogy osszeengedd oket akkor azért még figyelj rájuk, a reakciojukra...

2007. okt. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos hogy milyen nemu malackat veszel! Azonos nemuek akar ki is nyirhatjak egymast ugyanakkor ha a fiuhoz kislanyt veszel, garantalt a szaporulat hamarosan...ugye nem konnyu rasozni senkire a kis ragcsalokat. A kartonpapirt-elottem iro otlete- nem tartom szerencsesnek mert siman atragjak magukat es kesz a csetepate.

En csakis akkor vennek masik allatot, hogy "ne legyen egyedul" a mar meglevo ha masik kuckot tudsz neki biztositani.

Szerintem nem azert vonyit mert egyedul van mellesleg. A tengerimalac szokasa visitani igy kommunikal.

Sok szerencset!

2007. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!

Nekem 2 aranyhörcsögöm van,egy fiú és egy lány.

Én ugy szoktattam őket össze hogy mindennap egy kicsit összeraktam őket,persze felügyelettel.Aztán hozzászoktak hogy együtt vannak.Ha meg két azonos nemű malacod van,hát nem raknám őket össze.De a állatkereskedőtöl is kérhetsz tanácsot!!

2007. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

úgy kell hogy az edigi tengerimalacodat a helyéről kiveszed és valahol egy helységet körbekerítetek ahova mind a kettejüket berakjátok hogy összebarátkozzanak ,majd ha minden jólment akkor berakhatjátok a ketrecbe!

2009. júl. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ivartalanított lány malit vegyél,mert nagyon el tudnak szaporodni...
2010. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!