Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom nyakában van...

A tengerimalacom nyakában van egy csomó. Szerintetek mi lehet az?

Figyelt kérdés
Ma este találtunk egy csomót a nyakában.Nem tudjuk mi lehet az, eszik, iszik rendesen. Látszólag nem zavarja hogy ott van az a csomó.Valakinek valami ötlet mi lehet az?Forduljak állatorvoshoz a biztonság kedvéért?

2014. okt. 28. 01:09
 1/6 anonim válasza:
Én sem tudom, hogy mi lehet az, de ahogy mondtad fordulj mindenesetre állatorvoshoz!
2014. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak ártatlan csomók, amik egyáltalán nem zavarják a malackákat. Mondhatni egyszerű szépséghiba és csak úgy magától létrejöhet. Az enyémen is volt, békén is hagytuk. Vidd el hozzáértő orvoshoz és megmondja, hogy veszélyes-e, ha pedig ártalmatlan és nem is nő tovább, akkor nem kell vele foglalkozni (max azt ellenőrizni hogy tényleg nem nő).
2014. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Már felhívtunk egy dokit,és ő is azt mondta hogy valószínű hogy ártalmatlan csomó. Délutánra adott is egy időpontot, hogy minden féleképpen látni szeretné.
2014. okt. 28. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Énis csak azt tudom mondani hogy hozzáértő olvoshoz kell vinni gyorsan! Valoszínűleg tényleg csak ártalmatlan csomo, de soha nem lehet tudni..az én tengerimalacom még régen egy ilyentől pusztult el miután hónapokig kezelték..:)
2014. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Voltunk vele orvosnál,és azt mondta hogy, vagy megszúrta valami és azért lett egy csomó a nyakán ami elfog tűnni,vagy tályog ami szintén valószínűleg elfog tűnni.De figyelni kel majd hogy nő e, mert ha igen, akkor felfogják vágni hogy kitakarítsák :S
2014. okt. 28. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, ijesztően hangzik, de azért nem borzasztó a helyzet, nagy eséllyel nem lesz baja. Ha meg mégis orvosi beavatkozás kell, akkor csak azt tudom mondani, hogy igaz, hogy a kisállatoknál bármi ilyesmi kockázatosabb, de nekem az egyik tengerimalacom 2 komolyabb műtétet is túlélt. Szóval csak legyél mellette és figyelj rá. És szorítok, hogy megoldódjon magától, és ne legyen nagyobb. :)
2014. okt. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!