Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon régóta szeretnék...

Nagyon régóta szeretnék tengerimalacot. Szerintetek megengedik a szüleim?

Figyelt kérdés
Nekem csak egy kis teknősbékám van. Még 2 éve kapata. Akkora anyukám azt az elvet vallota hogy miden állat kártékony. De A teki már teljesen családtaggá vált( görög teknős) össze visssza mászkál a házban mindenkihez odamegy.Nagyon megszerették a szüleim. Én is sokat foglalkozok vele. A két bátyám most ment el egyetemre és felszabadut egy csomnó időm ( ;) sooook veszekedés hogy ki ette meg a csokiimat) és úgy érzem hogy akarok egy másik kisállatot.A szobám már alapból egy kis dzsungel és lenne benne hely tengerimalacnak.Persze 2 őt vennék hogy ne legyen egyedül amíg iskolában vagyok.Csak attól félek hogy anyukám nem engedi meg hogy a szobámban tartsam mert hangosak. Mondjuk majd mondom hogy ez az én gomdom :D az én szobám.Mennyi időt igényel a gondozásuk? Nagyon hangosak? Milyen nehéz rászoktatni őket az önitatóra? Érdemes rögtön egy alomból venni hogy ne kelljen őket összeszoktatni?

2014. okt. 28. 20:24
 1/7 anonim válasza:
Ha kettot veszel akkor kb hetente kell takaritani. Nem igazan hangosak, neha vinnyognak eggyet kettot. De ha megis hangos lenne meg lehet oldani! Ha nagyon vinnyog akkor tapsolsz egyet vagy oda mesz hozza es kicsit (nagyon finoman) rautsz a nozijara. Az onitatohoz szoktatas altalaba nem szukseges mert tudnak beole inni. Bar nekem az eggyik malim nem iszik belole ezert kenytelen vagyok en adni neki. A valasztasnal nagyon figyelj arra hogy csak egy nemueket vegyel! Van hogy meg a tenyeszto is ossze teveszti (velem is elofordult)! Nem feltetlenul muszaly egy alombol szarmaznia. Ha a megfelelo szabalyok szerint szoktatod ossze oket akkor nem lesz gond.
2014. okt. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy héten 2-3x kell takarítani. Néha beszél, de nem vészes. Ahhoz, hogy megszokjon téged, mindennap kézbe kell venni, simogatni kell. És nem kell kettő, elég egy. Az önitatót megszokja magától.
2014. okt. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia! nekem is van 2. A második válaszadó rosszul tudja, mert muszáj 2! Alattuk forgács+pellet kombó van, heti 1x takarítom őket. Nem hangosak, igazán szeretni való állatkák. Önitatót megtanulja, de lehet hogy már a boltban olyanja volt így tudja használni. Igazából az lenne a legjobb, ha most magadhoz veszel egy kicsit, és 2-3 hónap múlva még egy nagyon kicsit, mert látványos a kor különbség-adott lesz a rangsor. (de a malacok egyéniségégtől is függ)


olvasd el ez is (nagyon hasznos)

[link]

2014. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A 3. Valaszolo jol mondja, viszont a 2. Nem. A tengerimalacot kotelez parban tartani!!!! Egyedul maganyos lesz! Egy emberi tars nemolyan mintha a nap 24 orajaban vele lenne egy fajtarsa!
2014. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, sok tengerimalacos ismerősöm van, mindenki egyet tart, és semmi bajuk nincs, jól tartott állatok. Ezeknek az állatoknak a nemét nehéz megállapítani, akkor lesz gond, ha kettőt tartasz, ha esetleg különböző nemű, és párosodnak.
2014. okt. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Könnyű megállapítani, nekem is sikerült elsőre!


Én tengerimalacos vagyok, van 7 kis lurkó, bármi kérdésed van írj nyugodtan.


[link]


itt minden le van írva :)

2014. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem semm te hanyas tanulő vagy?
2014. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!