Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsem meg?...

Fuzesmilan kérdése:

Hogyan szelídítsem meg? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tegnap előtt vettem egy dzsungáriai törpehörcsögöt de nagyon félénk és egész nap szinte benn van a kisházában és amikor kijön és megakarom simogatni akkor meg elfut.Hallottam már azt a tippet hogy sokszor szagoltassam vele a kezem, de félek hogy megfog harapni.:( Csak olyan emberektől kérek választ akki tudja hogy mit kell tenni vagy már tapasztalta ezt de megoldotta.

2014. nov. 1. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, pedig az kell tenni, hogy szagoltatod a kezed, és kézből eteted. Amúgy a hörcsögharapás nem fájdalmas, és nem is harapnak olyan gyakran (én legalábbis ezt tapasztaltam).
2014. nov. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

koszi

és még kb mikor fog kijönni a házából?

2014. nov. 1. 09:39
 3/8 A kérdező kommentje:

úgy külbelül meddig kell szagoltatni a kezemet vele és meddig kell a kezemből etetnem?

vagyis mikor fogom elérni azt hogy már magától belemásszon a kezembe?

hogy fogom észre venni a javulást?

2014. nov. 1. 09:42
 4/8 Hátátikla válasza:

Szia

Igaz hogy nem vagyok szakértő de egyszer olvastam hogy elösször szépen rakd be a kezedet ne mozgasd esetleg rakhatsz a kezedbe élelmet is , ezt addig csináld naponta míg oda nem megy magától a kezedhez. Ezután megsimogathatod a fejét, azt nagyon szeretik, csak figyelj hogy mikor elég neki. És ha már nem fél minden nap etesd kézből simogasd hogy ne szokjon el a kezedtől.

De itt egy link ha esetleg nem vállik be ami írtam :

[link]

2014. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hátátikla válasza:

Azt hogy meddig kell szagoltatnod a kezed az attól függ mennyire félös a hörcsög .

A javulást pedig ugy veszed észre hogy eszek a kezedből majd felmászik rá.

2014. nov. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért félsz a hörcsögtől? A harapása nem fájdalmas. Tapasztalatból mondom, hogy szagoltasd meg vele a kezed, mert különben örökké rettegni fog. Továbbá ha nem szagoltatod meg vele a kezed és nem köttök barátságot akkor később mikor már otthon érzi magát ellenszenves lesz. Vedd kézbe, simogasd, adj neki a kedvenc ételéből, beszélj hozzá halk szavakkal.
2014. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a sok infót.

még csak annyit szeretnék kérdezni hogy normális ha szinte mindig a házában van?

hogyan csalogassam ki őt a házából hogy tudjam szelídíteni?

egy nap hány percet foglalkozzak vele?

2014. nov. 1. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Normális, ugyanis éjszakai állatok, és ők olyankor jönnek ki, de akár nappal is.

Valami étellel, ami a szívének kedves.

Én naponta ötször-hatszor a kezembe vettem. Nem kell hosszas órákat, naponta ha a kezedbe veszed ötször-hatszor elég csak egy tíz percet foglalkozni vele.

2014. nov. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!