Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért büdi a tengerimalcka...

Miért büdi a tengerimalcka ürüléke mostanában?

Figyelt kérdés
a héten voltam vele dokinál, vitamin cseppeket vetetett velem. azóta nyögve kakil a malacka krémes-szerűt és nyafog olyankor. és büdös s kakilása. Mi lehet vele azóta.? a feneke meg 3-szor akkora, mint eddig v olt.

#tengerimalac-ürülék
2014. nov. 2. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanazt eszi, mint eddig? K betűs nincs a kajájában? Lehet, hogy a vitamin okozza, próbáld meg abbahagyni. Megfelelően adagolod? Mindenesetre tartsd tisztán, ne fertőződjön meg. Miért vitted orvoshoz?
2014. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kajája ugyanaz. céklát adtam neki az orvoshoz menés napján. szerintem is a vitami cseppektől lehet ez. azért vittem dokihoz, mert az én megítélésem szerint egyre vékonyabb lett pedig van étvágya. szóval egyre jobban lehet érezni a lapocka csontot, a gerincet, meg a csipő-csontját cirógatáskor. a hátán ritkul a szőre. a doki szerint vitaminhiánya van. hát a vitaminoktól meg rosszabbul van.
2014. nov. 2. 15:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbálkozz egy másik orvossal, ha van. Nekem fura, hogy a fogyás és a szőrhullás ugyanarra az okra lenne visszavezethető. A szőrhullás lehet gomba. Nem vakarózik a szokásosnál jobban? A fogát nézte? Mert lehet, hogy túlnőtt és fáj neki, ezért nem tud enni. Szénát eszik rendesen? Az az emésztésére is jó.
2014. nov. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
aztmondta a doki, hogy csak durva a szőr és nem ritkás. pedig szerintem ritkás. a fogait nézte, még nem kell reszelni -azt-mondta. most mérem őt mindennap konyhai mérlegen. ma 812 grammos szénát mindig adok neki. állatboltban vásároltam. már többfajta állatboltban kapható színes zacskós malacka eledelt vettem neki, eddig nem is volt baj tőle. étvágya van neki. nagyon kevés doki ért a malackához sajnos. a legtöbbjük csak a kutyához, macskához ért. ha a hasát cirógatom akkor nyöszörögni kezd. a hasa mindkét oldalon kicsit kitüremkedik. Azt nem tudom, hogy minek tesznek a malackás kajába a gyártók kölesmagot, buzát meg kukoricát. meg sem eszi belőle és a napraforgót sem eszi.
2014. nov. 2. 21:38
 5/10 A kérdező kommentje:
nem mondanám, hogy sokat vakarózik. naponta párszor csak. szoval nem állandóan. kérdeztem a dokit, h nincsen rajta valami atka, arra aztmondta, hogy nincsen.
2014. nov. 2. 21:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Mikor nekem volt ilyen emésztési baja, hasmenése, akkor állatpatikában vettünk valami rostos gyógypasztát és préselt zöldtakarmányt, meg puffadás ellen adtak neki injekciót. Vidéki vagy? Mert Pesten Gráf doktor ért hozzá.
2014. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
vidéki vagyok. 50 km Pesttől.
2014. nov. 3. 04:42
 8/10 anonim ***** válasza:
50 km-ről, ha fontos a malac, megkockáztatnám elhozni Budára Gráf doktor rendelőjébe. De nem olcsó az a zöld táp, amit ajánlanak.
2014. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!

AZ Állatorvosi Egyetem Egzotikus Osztályára vidd, Gráf dokiék nekem már volt, hogy félrediagnosztizáltak malacot. A többi állatorvos pedig alig ért a malacokhoz.

Ha lány a malacod és már pár éves, a szőrhullás jelenthet petefészek cisztát. Régebben más orvos azt is mindenfélének nézte, gombának, rühnek stb.

2014. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
már meggyógyult és helyrejött a malacka, amióta nem adom neki az állatboltban vett vitamin-cseppeket.
2014. nov. 14. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!