Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak heti kétszer...

Tengerimalacnak heti kétszer zöldség/gyümölcs?

Figyelt kérdés

Bizonyos okok miatt kellett állatorvoshoz vinni a malacaimat, de közben megjegyezte a doki, hogy elég nagy a pocakjuk, ezért kevesebb zöldséget és gyümölcsöt kell adni nekik. És a heti 2 alkalmat javasolta, nem többet. Szerinte a széna és a víz elég nekik alapból. (Táp?)

Bevallom, tényleg dagik kicsit, de nem vészesen, boldogan ugrálnak és szaladgálnak ettől függetlenül.

De nehogy már egy tengerimalacnak heti 2 vitaminforrás elég legyen!

Most igaza van, vagy téved?


2014. nov. 4. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem elég inkább napi 2x lehetne a jó nekik. Nálunk is dagi az egyik malac, de a másik full sovány pedig ugyan azt és ugyan annyit esznek. Fura. Jó lenne lemérni őket ha lányok kb 1-1,5 kg ha fiúk akkor 1,5 kg.

Nem tudom hogy eddig mennyit kaptak enni (zöldet), de nem hinném hogy ez a heti kettőhöz hasonló mennyiségű adagot kaptak volna. Ugye a hirtelen étrendváltás veszélyes + szerintem annyi zöld az emésztését is tönkre teszi, hisz nem azért növény evő mert szénán és vizen éljen!

Sok sikert!!!

2014. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Napi 3, de inkább 4 az alap náluk. És nem csak egyfélét kapnak, hanem vegyesen mindent, ahogy csak lehet.

Nem heti 2 adaghoz vannak szokva, nem is fogok erre átállni.

Amúgy hisztiznek is, ha nem kapják meg a napi adagjukat :)

2014. nov. 4. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a mennyiséget szabályozd. Szóval kapjanak mindennap, de azért ne aránytalanul sokat. És nyugodtan napi többször. A táppal vigyázz, jó ha adsz nekik, de nem olyan mint a széna, hogyha elfogy rögtön töltsd újra. Szabj megy egy adagot, és legyen az a napi max. Ha elfogy ne adj nekik a következő napig, ha nem fogy el, akkor meg adhatsz kevesebbet másnap.

Esetleg még hatásos módszer lehet elhízás ellen, ha sokat mozognak, szóval ha kiengeded őket a szobában rendszeresen.

2014. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem azért, de én a dokiban bíznék inkább, elvégre tudja miről beszél (már ha hozzáértő dokihoz vitted)
2014. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kaphatnak minden nap zöldséget meg gyümölcsöt, csak csökkentsd az adagjukat. A fő táplálék maradjon a széna. Az én malacaim is dagik ezért nyáron be kellett fognom őket egy kis fogyókúrára. Kevesebb zöldséget meg tápot kaptak, helyette mindig hoztam nekik valami friss zöldet a kertből (füvet, pitypangot, tyúkhúrt stb) Meg sokat voltak ketrecen kívül a szabadba kiengedve, így sikerült leadniuk egy kicsit a súlyukból.
2014. nov. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a zöldségtől nem is hiznak,csak a gyümölcstől,mert abban van cukor. Ezért alapból nem szabad sok gyümit adni n ekik,inkább zöldséget. Naponta 1-2x kell nekik zöldséget/gyümölcsöt adni. Én a helyedben adnék nekik napi 2x zöldséget,de nem sokat! pl fejenként 2 karika répa. Tápot is adnék nekik ,van a versele laga -nak egy túlsúlyos malacoknak való szuper tápja,a cavia nature balance,ebből 1 ek reggel és este. És mozogjanak sokat,engedd ki őket naponta szaladgálni. Kukoricás,szotyis tápot soha ne adj nekik!
2014. nov. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó: a répa pont brutál cukros, szóval én mást adnék
2014. nov. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
CSAK a példa kedvéért irtam pont a répát! Nem azt javasoltam! De egyébként biztos nem 2 karika répától fognak kövérek maradni...
2014. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!