Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengeri malacot milyen...

Kismutyesz_ kérdése:

A tengeri malacot milyen időközönként, és mivel kell fürdetni?

Figyelt kérdés
Részletes leírást szeretnék, mert még kezdő vagyok a tartásában.
2014. nov. 16. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fürdetés tengerimalacok esetében nemigen ajánlatos, mivel a sampon (szappan) eltávolítja a bőr felületén lévő természetes faggyút. Csak indokolt esetben fürdetjük, ilyenkor kímélő sampont (pl. gyermeksampont) használunk, s fejét szárazon hagyjuk, hogy szemét, fülét, orrát ne érje víz! A tengerimalacot gondosan megszárítjuk (különben megfázhat!), ha hajszárítót használunk, alacsonyabb fokozatra állítjuk, vagy testétől távolabb tartjuk, mert bőre érzékeny. Két hónaposnál fiatalabb kölyköt, vemhes vagy szoptató nőstényt nem fürdetünk. Ha ez valamilyen ok miatt elkerülhetetlen, ilyen tengerimalacoknál nem használunk sampont, szappant.


Bővebben: gemon.ro -ez a legmegbízhatóbb malis oldal

2014. nov. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én évente egyszer szoktam langyos vizzel ami a "bokájukig" ér és kicsit rájuk is locsolom a vizet aztán törölközövel megszárítom őket.
2014. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!