Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy torpenyulat?...

Tengerimalac vagy torpenyulat? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés

Szoval a 14 eves kisfiamat szeretnem meglepni 1 kisallattal.Nagyon szereti az allatokat es amikor vendegsegbe vagyunk akkor is mindig az allatokkal jatszik.Sok helyen olvastam hogy fontos hogy tenyesztotol legyen veve,de az a baj,hoogy Bekescsaban nincsenek tenyesztok csak allatkereskedok.

Na szoval:

-Mekkora ketrec kell?

-Melyiket lehet jobban kezhez szoktatni?

-Szobatisztasagra lehet oket nevelni?

-Milyen idokozonkent kell az almot takaritani?

-Melyik baratsagosabb?

Elore koszi a valaszokat :)


2014. nov. 28. 11:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleve csak 1 állat jöhet szóba,akkor csak a nyúl marad,mert a tengerimalacból 2 azonos neműt kell beszerezni. A nyuszi elvan egyedül,de a tmalac igényli a társat. A nyúl könnyen szobatisztává válik,a tmalac nem igazán. Ketrecből mindkettőnek 100x50 cm-es a minimum igénye. Kézhez kb mindkettő ugyanannyira szoktatható. Viszont a nyúllal többet kell foglalkozni. Almot legalább hetente kell takaritani (az úgy is látszik,mikor kell). Egyedfüggő,hogy melyik mennyire barátságos. Általában egyik se harapós. Széna mindkettőnek a fő tápláléka. Egyébként érdemes utazni a közelben lévő tenyésztőhöz,megéri.
2014. nov. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Törpenyúlra szavazok, legelső szempont, hogy a tengerimalacot jövőre már eláshatod a kertben, a törpenyúl meg akár öt évig is elél. Az enyém öt és fél éve, és ereje teljében, szerintem még vagy három év benne van.

Ez egy nagyon jó oldal, a vásárlás előtt érdemes áttanulmányozni, de közben is sok segítséget fog adni a fiadnak: [link]

Minimum 100x50-es ketrec kell, ennél csak nagyobb lehet.

Kézhez szoktatás rázósabb dolog, ha szerencsétek van, bújós a nyuszi. Az én nyulam nem igazán szeret kézben lenni, de nem őrjöng, ha felveszem, csak nem is boldog tőle, ezért ezt meg kell értetned a fiaddal, hogy a nyúl nem kutya. A nyúl egy prédaállat, az ösztöneit nem lehet elnyomni. Ha nem akar hízelegni, nem szabad erőltetni. Sokkal többet árt neki a stressz.

Szobatisztaság: nálunk gyakoratilag nem volt szoktatás, az én nyulam az első perctől kezdve szobatiszta, de a honlapon erről is sokat olvashattok.

Alomtakarítás: kétnaponta cserélem a wc-jét, hetente takarítom a ketrecet.

Melyik barátságosabb? Ezt a kézhez szoktatásnál leírtam.

2014. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
13%

Esetleg egy kutya nem jöhetne szoba?

Az sokkal jobb társ! Nekem is egy kutyám van és én is nagyon szeretem az állatokat, de tudom, hogy egy nyúlnak vagy egy tengerimalacnak nem örülnék nagyon. :D

2014. nov. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én is a törpe nyúlra szavazok. Olyan kisnyulat keress ami kézhez van szoktatva. Nézz be nyulas fórumokra, ott mindent megtalálsz róluk, valószínűleg közelben levő tenyésztőt is tudnak ajánlani.
2014. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voltak törpenyulaim és tengeimalacaim is vannak jelenleg.

Összehasonlításuk:

Törpenyulat oltatni kell évi 2x-malacokat nem kell

Törpenyúl hajlamos a bélleállásra-malacoknál ez nem vagy nagyon kis mértékben fordul elő

Törpenyulat magában kell tartani mert territoriális.A hímet/nőstényt is ivartalanítani kell mert ha nem akkor a hím állandóan mindent megizél, pluszban írtó büdöset pisil/spriccel.A nőstény meg folyton álvemhes.A malacokat nem kell ivartalanítani csak beteség esetén, azonos nemű állatok jól tarthatók együtt.Hím nőstény együtt nem ajánlott mert folyamatosan szaporodnának és a nőstény hamar elpusztulna.

Kézhez szoktatásban kb ugyanolyanok, a nyuszi okosabb.

Szobatisztaságra nyuszi jobban tanítható, bár ez nem olyan jó mértékű mint egy kutyánál macskánál.

Almot takarítani heti 1-2x kell, lehet érezni a szagokat :D.A nyúl sokkal büdösebb ilyen téren.A nyuszinak ajánlatos alomtálat berakni és akkor abba végzi a dolgát, nem kell az egész kecót bealmozni.Malacoknál bekell.

Barátságos mindkettő faj, bár nekem a nőstény nyulam agresszív volt.A malacok jobban tűrik a simogatást, nem karmolnak és ugranak el mint a nyulak.

Mindkét fajnak legalább 100*50es kecó kell vagy ennél nagyobb.Felső határ nincs.

Kajájukban közel egyforma igényeik vannak ugyanis mindkét faj fűevő, legelő állat.Fő táplálékuk a széna!, kb 80%-ban.A többi zöldség, gyümölcs, ágak,levelek, fű, táp.


Én így hosszú évek tapasztalatából a malackákat jobban ajánlanám, mert nem olyan kényesek egészségügyileg(persze ha jó helyről származnak) mint nyuszik, nem olyan büdöset pisilnek, nem kell őket oltatni sem.

2014. nov. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Jah az én egyik tengerimalacom 7 éves!múlt a másik kettő 2,5 éves.Az előző 5,5 évig élt.A nyuszijaim közül az egyik 3 évesen elpusztult állkapocs daganatban....
2014. nov. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat:) Mindenkeppen tengeri malacot vagy torpe nyulat szeretnek vasarolni.Honnan lehet megtudni vasarlas elott hogy szeret az ember kozelebe lenni?
2014. nov. 28. 13:02
 8/23 A kérdező kommentje:
Hogy erted ezt a wc gondot? Hogy kene raszoktatni hogy oda pisiljen/kakiljon?
2014. nov. 28. 13:06
 9/23 A kérdező kommentje:

Mellesleg idokozben elszaladtam megnezni a nyulakat es tengerimalacokat

Nekem a nyuszi az szimpatikusabb volt mint a malac

Itt rola 1 kep ami ott keszult


[link]

2014. nov. 28. 13:11
 10/23 A kérdező kommentje:

[link]


Bocsi csak nem mutatta teljesen a linket

2014. nov. 28. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!