Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam egy törpenyulat,...

Kaptam egy törpenyulat, felkészületlenül. Help?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is van:

A kezei alatt fogjam meg és úgy emeljem, mint a macskákat, vagy a tarkóján a bőrt fogva, vagy hogy jobb neki? Mert eléggé kapálózik bárhogy is csinálom, de ha már felvettem akkor utána nyugiban van. Csak lehet nem jól veszem fel...?!


Hogyan állapíthatom meg hogy milyen nemű?


Nincs szénám, holnap tudok csak venni, mit adjak helyette? Nyúltáp elég lesz neki ma?


Ez a ketrec jó lesz neki? [link]


Most még nincs semmilyen ketrece, de ha lesz mit tegyek majd bele? Faforgács kell az aljára vagy más valami? WC-t tegyek neki bele? Meg tudja tanulni hogy oda bogyózzon?


Most mindenhova bogyózik a szobában, ami igen kellemetlen, mivel a szőnyeg is sötét és alig lehet észrevenni rajta... mit kéne kezdenem ezzel a helyzettel?


Macskakajától nem lesz baja? Mert a macskáim szétszórják itt-ott néha és a nyuszi megevett egy szemet belőle.


A nevét meg tudja tanulni a nyúl? Mert jelenleg bármit mondok neki nem igazán érdekli.



2014. dec. 7. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

A tarkóján fogd össze a bőrt.

Majd ha elviszed állatorvoshoz, az megmondja, úgyis be kell oltani.

Elég ma neki a táp, szénát majd kap holnap, nem tudod helyettesíteni. De a széna az elsőszamú tápláléka, szóval nagyon fontos.

Jó ez a ketrec.

Megtanulja használni a vécét, abba fapelletet kell rakni (macskaalom nem jó, mert lehet, hogy néha bele fog enni, és attól meghalhat). Nem kell forgács a ketrecbe, az többet árthat, mint használ. Inkább szalmával almozd be a ketrec többi részét.

Nagy baja is lehet a macskakajától, de a macskától is, szóval ne hagyd őket felügyeletlenül egymás mellett.

Majd idővel megtanulja.


Ezeket az oldalakat ajánlom neked, sok infót tudsz még innen szerezni:

[link]

[link]

2014. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

[link]

Itt sok hasznos videót találsz.

Most még ne emelgesd, először szokja meg az új helyét, téged, stb.

Macskakaját NEM kaphat, egy-egy szemet sem, mert érzékeny az emésztésük.

A 100 as ketrec jó lesz, az aljába nem kell semmi, csak a wct kell,almozni, ilyen célra a fapellet a legjobb.

Szénát próbálj meg szerezni, mert ez a legfontosabb tápláléka, ha van tesco a közelben, ott is van széna az állateledel osztályon. Víz legyen előtte.

A szobatisztaság a wcvel jobb lesz, addig pedig porszívózz többet.

Nagyon okos állatok, akár agility-re is taníthatók.

Nem írtad, hogy milyen idős, de orvoshoz kellene vinni, oltásra.

Ha kérdésed van, írj nyugodtan.

2014. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%
Most én miért lettem lepontozva?
2014. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!