Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért van ennyire kiakadva?

Miért van ennyire kiakadva?

Figyelt kérdés

Van 2 db törpenyulunk akik eddig nagyon jól megvoltak és az egyik még mindig egy tünemény (hím 3,5 hónapos), a nőstény (1 éves) viszont teljesen bekattant pár napja, folyamatosan hangokat ad ki amikor a hím be szeretne menni a kis vackukba és a nőstény nem akarja beengedni , 2 hete még nyalogatták egymást és a hím még mindig csinálja de a nőstény megőrült....


Készítettem egy videót amin maximálisan tökéletesen látszik hogy mi van és mi a helyzet ilyenkor...


Ilyen esetben kiveszem az egyiket és berakom pár órára a hordozóba hogy megnyugodjon, viszont nem tudom hogy miért van ez így.


Videó: https://www.youtube.com/watch?v=90A20EttxN4&feature=youtu.be



Ez a videó meg akkor készült amikor teljesen jól megvannak egymással és ez volt eddig de az elmult 2 hét katasztrófa. --> https://www.youtube.com/watch?v=AeK-TWeJans



Miért kattant be a nőstény?



2014. dec. 9. 10:44
 1/8 gyevickie ***** válasza:

Szerintem a nőstény nyulad épp ivarzik. Ezt a hím érzi, ennyi idősen már ivarérett, nemzőképes. Valószínűleg próbálja párzásra rávenni a nőstényt, de ő nem fogadja el párjának, mert túl kicsi, túl fiatal. Ezért kergeti el. Nem látja benne A hímet, aki a kicsinyei apja lehetne.

Ivaros, különböző nemű nyulakat ne tarts együtt, nagyon szapora kisállat! A nőstényt megviseli, a kicsiknek meg nem tudsz megfelelő helyet biztosítani. A hímet ivartalanítani kéne, beszélj egy egzotikus szakvizsgás orvossal! Ajánlom az Állatorvosi egyetemet!

2014. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon furcsa.. Pont a nőstény mászik rá a hímre (fehér a szürkére) és pont a nőstény próbál párzani miközben fordítva kéne , ezen mi is csodálkoztunk de semmi probléma nem volt eddig de 2 hete elkezdődtek ezek
2014. dec. 9. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem íróval, mindenképpen ivartalanítani kéne a hímet, vagy külön rakni őket egymástól. Ez a ketrec eleve kicsi két nyúl számára.
2014. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Túl kicsi a ketrec, a nőstény pedig csak területet véd, ez ösztönös dolkg. Ivartalanítás megoldás lehet, bár ha nem akarsz kisnyuszit, akkor mindenképp legyen meg, mert a bak (nem hím) már most is fedezheti a nőstényt. Az is lehet, hogy már túlestek a dolgon, ezért ilyen a nőstény.
2014. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kicsi a ketrec!
2014. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gyevickie ***** válasza:
100%

Közben megnéztem a videót is. A ketrec tényleg nagyon kicsi 2 nyúlnak plussz a berendezés is kevés. Nekem ugyan malacaim vannak, de náluk alapszabály, hogy ahány állat, annyi búvóhely, annyi etetőtál stb. kell. Itatóból elég szokott lenni 1, de szénatartó pl nálam 2 van. Illetőleg a minimális ketrecméret 2 állatra 100x50 cm. Ez szerintem a nyulakra is igaz, nézeteltérés esetén legyen esélyük kitérni egymás elől. Illetve néhány vizuális akadály is jó hatással van, pl. cső, ami akkora, hogy nem szorulnak bele, szénagömb stb.

De a legégetőbb probléma a nyuszik "születésszabályozása", tehát minimum a bak ivartalanítása!!! Addig pedig külön tartás! Utána, pedig egy gazdag élettér létrehozása számukra.

2014. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Schibo ***** válasza:
Előttem szólóknak igazuk van, kicsi a hely, ivartalanítás, stb. Ez a helyzet nagyon stresszes az állatokank, amit az egészségüket is veszélyeztetheti! A nyúl nagyon érzékeny a stresszre, akár bélleállása is lehet tőle!
2014. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tüzel szerintem a nőstény.
2015. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!