Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudom ezt megakadályozni?...

Hogy tudom ezt megakadályozni? FONTOS!

Figyelt kérdés
Szóval az aranyhörcsögöm minden este teljes nekirugaszkodással rágja a rácsot.A hang nemzavar mert kiviszem amúgy estére mindig!Most nem én viszem ki este mert beteg vagyok(bárányhimlős) és nem akarom hogy bármi baja is lehessen tőlem szóval inkább nem nyúlok hozzá!De attól félek hogy egyszer letörne neki a foga!A fokkoptatókat amiket kap 1 nap alatt elpusztít,van is 1 kedvence.Nagyon szeret rágni ami gondolom érthető is.Mit tehetek érte?Ugye most azonnal nem tudok intézkedni,de érdekelne mit kéne tennem!Ha egyszer letörne neki mit csináljak?Várom mihamarabbi válaszotokat!!:)
2014. dec. 17. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hörcsög rágcsáló tehát,ha kicsit sérül a foga az visszafog neki nőni idővel. Adj neki szárazkenyeret,diót vagy héjas mogyorót(nem földimogyorót hanem bokron termő mogyorót),vagy akár gallyakat is. Ezek mind-mind koptatják a fogát.
2014. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha egyszer letörne neki, akkor ha nem nagyon brutális a törés, tehát a foggyökér nem sérül meg, csak a fog törik le, akkor újra ki fog nőni a foga. Más a foga, mint az embernek, folyton nő, oda is kell figyelni rá, hogy nehogy túlnőjön neki.

Mást nem nagyon tehetsz, mint hogy a lehető leghamarabb kiveszed, amikor látod, hogy ki akar jönni, illetve minél több olyan dolgot adsz neki, amit rághat. Kaját, fogkoptatót, faágat (de a mérgezőkre figyelni kell).

Illetve mindig azt írtad, hogy kiviszed. Hová viszed ki?

2014. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van hörcsöglabdája amibe mindig kiengedem a lakásba had szaladgáljon.Élvezi is,de ugye most ezt nem tudom megtenni még vagy 1-2hétig!:ss
2014. dec. 17. 17:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem fogja elkapni a bárányhimlőt, mert az emberi betegség. A foga nem fog eltörni, hiszen rágcsáló. Tegyél be neki egy szelet száraz kenyeret, aztán akkor azt rágja majd. És nyugi, az én hörcsögöm is rágja a rácsot, mégse tört még le a foga. :P
2014. dec. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi,csak ugye nagyon szeretem és aggódtam érte!:)Köszi hogy megnyugtattatok!:)


Még csak ez lenne a kérdésem:


Szóval ugye bárányhimlős vagyok és rosszul vagyok,lázam van néha.Akkor nyugodtam benyúlhatok hozzá?:D

2014. dec. 18. 15:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti én sem hallottam még bárányhimlős hörcsögről :)
2014. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szeretgesd őt, semmi baja nem lesz! :)
2014. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!:)))Csak eddig olyan rossz volt csak nézni!:Shozá vagyok szokva a szeretgetéséhez!:33


És ha anyum nem engedi mert nagyon annak a híve hogy "NEM mert nehogy elkapjon valamit"?jó igaza van nehogy baja legyen,meg megértem hogy félti de ez nem egy olyan náthaféleség!:P

2014. dec. 19. 11:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is szeretgettem a hörcsögeimet, akkor is, amikor beteg voltam. Jó, nem köhögtem rájuk, meg ilyenek, mégis 2,5 évig éltek. :)
2014. dec. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma már ölelgetem őket!:D A fiút nem is kellett hívni kinyitottam e ketrecajtót azonnal sprintelt az ölembe!:3
2014. dec. 20. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!