Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két törpehörcsögöm is meghalt...

Két törpehörcsögöm is meghalt egymást után, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az első hörcsögömmel majdnem egy évig semmi probléma nem volt, egyik nap pedig a házában feküdt és már nem élt. Furcsa volt mert addig sokat szaladgált de az utolsó pár napban sokat aludt és a szokásosnál is csendesebb volt. Pedig mindig rendesen evett és ivott, a ketrece is tisztítva volt meleg vízzel. Miután meghalt, kitakarítottuk a ketrecet és kaptunk egy másik törpehörcsögöt egy rokontól, ő is egészséges volt, de kevesebb mint egy hét alatt elpusztult.


Én a vízre gondoltam, hogy az előző hörcsög megfertőzhette az itatót és a másik is elkapta vagy az étellel lehetett probléma, de azt az első hörcsög hetekig ette és semmi probléma nem volt, a másik pedig szinte rögtön elpusztult.


Valami ötlet, hogy mi lehet a gond és mit tehetnénk?



2014. dec. 20. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Kifertőtlenítettétek a ketrecet, mielőtt beletettétek az új hörit?
2014. dec. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nem csak meleg vízzel mostuk el a dolgait. Lehet hogy ez volt kevés? Mivel lehet kifertőtleníteni?
2014. dec. 20. 14:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Én se fertőtlenítettem ki, csak vízzel kimostam. Nálam semmi baja nem volt az új hörinek.

Kérdező! Lehet, hogy kisállat kereskedésből volt a hörcsög, és vérfertőzött volt (ott ugyanis nem figyelnek rájuk, össze-vissza szaporodnak). :/

2014. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!