Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény "nevelése"...

Vadászgörény "nevelése" mennyire lehetséges? Vagy ez már nem fog változni? Tapasztalt görisek?

Figyelt kérdés

Van egy hím vadászgörényem, de az utóbbi időben megőrülök tőle. Most 8 hónapos első görény. Ha kiengedem a lakásban, akkor mindent szétszed, rombol. Nem lehet előtte hagyni semmit, de ha el is pakolok, akkor is talál olyat, amit leránt, ledönt stb. Ez rá is veszélyes, nekem meg dühítő. Már csak olyan helyen engedem ki, ahol el tudok pakolni, de még így is minden percet figyelnem kell, nem csinál-e valamit. Hiába adok neki játékot, arra rá se bagózik.

A másik dolog a harapás. Véresre nem harap, de állandóan rákap a kezemre (lehet ő játéknak szánja) illetve nem lehet megsimogatni anélkül, hogy ne kapna rá. Ugrál mindenkire, ebből kifolyólag karmol. Ebből még családi konfliktus is támadt, ezért már odáig jutottam, hogy csak akkor engedem ki, mikor egyedül vagyok itthon.

Nem úgy vettem észre, hogy nevelhető lenne, mint egy kutya, de ezekről a dolgokról hogyan lehetne leszoktatni valamennyire? Vagy hogyan lehetne levezetni az energiáit? (Sétálást próbáltam vele, de azt nem igazán szeret.)

Előre is köszönöm.



#nevelés #görény #vadászgörény #vadászgörény nevelése
2014. dec. 22. 00:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha most 8 hónapos akkor már ivarérett és azért ilyen. Tombolnak benne a hormonok, a hímek ilyenkor agresszívabbak, szagosabbak, jelölgetnek mindent. Nézd meg hogy lejöttek-e már a golyói, és ha igen akkor lehet menni vele ivartalanításra vagy hormon implantátumra (attól függ melyiket szeretnéd). Nevelni nem tudod ilyenkor, bármit is csinálsz. Ivartalanítás után viszont sokkal nyugodtabb lesz.
2014. dec. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!