Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki tudta enyhiteni a...

Valaki tudta enyhiteni a japán táncolóegereinek a bűzét?

Figyelt kérdés

omg....reggelre majdnem elgázositottak a picik

két egérről van szó, egy lány és egy fiu

am fenyőforgács van alattuk



2014. dec. 24. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a faforgács nem jó egerek és patkányok alá sem!: Tele van porral, enyvvel és illóolajokkal, ami légúti betegségeket, allergiás reakciókat okoz náluk. Ráadásul a permetezés során a méreganyagok is beszívódnak a fába, amelyből a forgács lesz! Szóval a forgácsot mindenképpen le kell váltanod!


Az egereknek (patkányoknak is) megfelelő alomanyagok a következőek.:

-pelletalom: tapasztalatim szerint a legjobb nedvszívó, és tökéletesen szagtalanít is. Nem poros, hetente egyszer elég takarítani.

-kukoricacsutka alom: ő is nagyon jó nedvszívó, annyira nem szagtalanít, mint a pellet, pormentes. Tapasztalataim szerint ezt is elég hetente takarítani.

-Papíralom: pormentes, tökéletes nedvszívó, műtét után lévő, allergiás állatoknál is lehet használni. Hetente egyszer elég takarítani ezt is.


A fiú-lány párosítást sohasem értettem! Minek felelőtlenül szaporítani? Több megoldás is van.:

-külön választhatod őket és vehetsz még egy hímet és egy nőstényt (szigorúan társas állatok!). A nőstényeknél nagy valószínűséggel nem lesz baj az összeszoktatással, a hímeknél már rizikósabb a dolog. semleges helyen kell őket összeismertetni, minden nap együtt kell lenniük kicsit felügyelettel. Sok türelem kell hozzá, de sikerülhet!

-lehet még azt is csinálni, hogy a hímet ivartalaníttatod, akkor maradhat a lány mellett. Az ivartalanításukat kevés orvos vállalja el, vagy, ha el is vállalja, nem biztos, hogy ért hozzá. Én egy helyet tudok ajánlani, a Hungarovet állatkórházat!


Remélem tudtam segíteni, ha lenn még kérdésed nyugodtan írj privátban!

2014. dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*lenne
2014. dec. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez mindig érdekelt, úgyhogy megkérdezem az elsőtől. A pellet alomba nem ivódik méreganyag csak a forgácsba? Az is fából van többnyire, tömörített fűrészpor. A kukoricát is permetezik, az is tiszta méreganyag akkor. A papírról meg ne is beszéljünk hogy készül.

Aki emiatt kampányol a forgács ellen azt sose értettem, hogy akkor a többi szuperjó lehetőségnél miért nem gondolkodik el, hogy hogy készült?


Mellesleg az egér bűzét rendszeres takarítással lehet csökkenteni, máshogy nem. Fiú lány páros meg tényleg nem jó. Havonta gyártják a kisegereket, ami hidd el, senkinek nem fognak kelleni.

2014. dec. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat

am milyen gyakran takaritsak alattuk? tegnap

vettem őket.....egy napos sincs az alom......

( ideiglenesen egy cipősdobozban vannak) de

reggelre iszonyatos büdös lett......

van ithon széna, kukoricacsutka( egész )

papír........mit csináljak amíg zárva vannak a

boltok?.....valami ötlet hogy ők se fázzanak meg a

sok szellőztetés miatt és én se fulladjak meg?

2014. dec. 24. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as: Nem ugyan az! És nem csak a méreganyagok miatt, a por, az illóanyagok és az enyv miatt sem jó nekik a faforgács. A papíralom növényi rostokból készül, és mivel kifejezetten kisállatoknak nem kezelik mindenféle vegyszerrel.
2014. dec. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerül terráriumot venned akkor talán csökeni fog a szag, mert azért a karton beszívja a pisit és a forgácsot hiába cseréled le, szerintem a dobozt is le kéne cserélni. Meg amúgy lehet hogy érzékeny vagy az egér pisi szagra, mert azért jellegzetes szaga van és nem mindenki bírja. Mongol futóegerek is nagyon aranyosak és nekik nincs az a egérpisi szaguk.
2014. dec. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egereknek sokkal jobb a sűrű rácsozású (max. 1 cm) ketrec! Abban nem is büdösödnek be. :)
2014. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!