Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kinti nyuszi tartása télen?

Kinti nyuszi tartása télen?

Figyelt kérdés

Van 5 kint tartott nyuszink, akiknek tavasz óta nem az a helyük van, mint előtte. Most úgy néz ki a helyük, hogy van egy lebetonozott, fedett tér, ami nyáron deszkával, meg dróttal volt körbekerítve, most pedig lett még körbe húzva egy fólia is, hogy az eső ne verjen be. (Bár most a legtetején a hó bejön, de letakartam a nyuszik helyét úgy-ahogy, így talán őket azért nem nagyon éri.) Ezen a lebetonozott téren vannak a nyuszik, USB lapokkal elválasztva. A betonra van szórva forgács, arra szalma-széna. (Szóval a helyük a földön van.) A rekeszek teteje rácsos, mire most különböző dolgokat pakoltam, hogy ne nagyon essen be a hó. A körbekerítés meg lesz úgy csinálva, hogy a tetejére is jusson fólia, csak most épp nem alkalmas rá az időjárás.

Fáznak így? Mindig kint voltak tartva, gondolom, bundát is eszerint növesztettek, de most eléggé le vannak merevedve, össze vannak gömbölyödve, és úgy fekszenek (hason). Máskor sem túl aktívak, sokat fekszenek, pihennek, csak aggódom, nehogy megfagyjanak, fázzanak.


Az lenne a kérdés, hogy miként tudnám még kényelmesebbé tenni nekik?

Reggelente kapnak árpát / nyúltápot (azt ritkábban), este megint valami szárazat, de inkább zöldséget (répa, káposzta). Külön vannak választva, 4 fiú és 1 lány nyuszi (házinyulak), mindnek van kb 1 m2-nyi helye.

Mit csináljak velük? Van valami, amit még kaphatnak enni, tegyek be nekik valamit, stb...? (Van itthon magvakból még kukorica és napaforgómag.)

Egyéb ötleteket, javaslatokat szívesen elfogadok!



2014. dec. 28. 13:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg -1 fok van kint nálunk, de a következő napokban, meg nyilván éjszaka ez változni fog.
2014. dec. 28. 13:48
 2/5 anonim válasza:

1. Megfagyni biztos nem fognak sztem, mi 7-8 eve tartunk nyulakat, minden telen kint vannak egyszer sem fagytak meg, igaz nekunk ketrecbe van, de az nem sokban kulonbozik

2. Enni adhatsz nekik meg szenat,vizet, bar azt inni szoktak(legyen langyos).

3. Kenyelmesebbe mar nem nagyon tudod max rakj nekik tobb szenat, de azt se muszaj.

4. Ho nem baj ha eri oket, en van hogy havat adok nekik hogy ragjanak, persze nem sokat.(ezt viz helyett)

5. Telen altalaban le vannak lassulva, az emyemek is.

6. Nem rosszbol csak mondom hogy az nem USB lap, hanem OSB lap

2014. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Remélem segitettem, bocs az ékezetekér telorol vagyok
2014. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egész évben kint laknak akkor télre növesztenek megfelelő bundát. Nálam ketrecben vannak és télre egy melléképületbe viszem be a nyúlketreceket, de a te megoldásod se rossz. Annyi az egész hogy szélvédett helyük legyen és vastagon almozz be alájuk. Én naponta egyszer adok nekik abrakot ami kukorica-zab-árpa kombinációból áll és száraz lucernaszéna áll rendelkezésükre egész nap. Víz is legyen előttük, ha befagy akkor ki kell törni a jeget. Répahajat, zellerhajat adok még ha kimarad vagy összegyűlik.
2014. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én nyulam a fűtetlen melléképületbe van behozva télre, így szél és hó nem éri. Csinál annyi meleget, hogy a vize csak ritkán fagy be, nem is iszik olyan sokat mint nyáron, de így is érdemes naponta kétszer cserélni (ha mégis befagyna). Általában zabot kap a széna mellé, de így télre kukoricát is kap mellé, és sokszor kétszer is egy nap az egy helyett. A kukorica azért jó, mert nagyobb a tápértéke, jobban tudnak "fűteni" de a túl soktól elhíznak.
2014. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!