Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac karomvágás? Ti...

Tengerimalac karomvágás? Ti hogy szoktátok?

Figyelt kérdés

Ma megpróbáltam levágni a malackám karmait első alkalommal, de 2 karomig jutottam, mert rettenetesen ficánkolt, és síró hangot kezdett kiadni( nem vágtam bele érbe) ezért inkább félbehagytam :/

Ti hogyan szoktátok? Van esetleg valami amivel nyugotabb lenne ilyenkor? :)



2014. dec. 28. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Mama lefog, papa vág.
2014. dec. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Etetés után próbáld meg, illetve előtte simogasd egy keveset vagy adj neki valami rágcsát

De sajnos van amelyik rosszul tűri, a lényeg hogy rendes állatkaromhoz való csipesszel vágd le, mert az nem töri, hanem élesen vág.

2014. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%

nekem nem idióta tengerimalacaim voltak, simogatva meg lefogva szépen lassan meg lehetett őket nyugtatni, és kis műszerész csípő fogóval szépen le tudtam vagdalni, ugyan így a fogait is.

Arra kell vigyázni hogy a karomban van egy ér, addig ne vágj bele mert akkor vérezni fog, aztán égetheted el.

Ha kiengeded előtte és játszol vele, had rohangáljon, akkor lehet lefárad annyira hogy könnyebb lesz vele bánni.

2014. dec. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Az idiótázás kicsit sértő volt :/ , de amúgy köszönöm a válaszod!
2014. dec. 29. 00:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyémek sem szeretik. Feszít valamennyire a csipesz és szerintem ha erősebb a körmük akkor meglepődnek meg csak zsákmányállat, úgy van vele hogy ne cseszegessem :D Én alattomosba szoktam amúgy. ölbe veszem, simogatom, aztán megpróbálom (ha jó köröm van akár 2 lábán is le tudom vágni) aztán szünet, esetleg egy kis finomság és közben megpróbálom megint. Ritka mikor egyáltalán le kell fogni, általában azért ez vagy 5-10 perc, de bejön. Ha lefogom, akkor még jobban megijed. Így meg sokszor csak azért hisztiznek mert észrevették mit csinálok mert véletlenül odanéztek :D
2014. dec. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Az én malacaim sem szeretik.Az én módszerem az hogy,megsimogatom elő veszem az ollót és megmutatom neki had nézze szagolgassa meg nekem így ezzel a módszerrel sokkal nyugidtabb lett. :)
2014. dec. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sokszor vágom úgy hogy kaját adok neki amit nagyon szeret és akkor le tudom vágni, ha kaja nélkül akkor olyan 3db ujjáról tudom csak levágni. De ha itthon van valaki megkérem fogja meg és akkor szuper gyorsan le tudom vágni.
2014. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek , nagyon hasznosak :)

Megpróbálom az összes "trükköt" :))

2014. dec. 29. 15:13
 9/10 anonim válasza:
Sok sikert kívánok!:D
2014. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én gyakrabban vágok keveset, így sosem csípek bele és haláli nyugodtan végig ülik, szerintem fel sem tűnik nekik, hogy most nem csak simogatva hanem manikűrözve is vannak :D
2015. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!