Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A napokban kaptam egy 6 hetes...

A napokban kaptam egy 6 hetes nőstény törpenyuszit. Sokan írják, hogy ivaréretten megvadulnak és kezelhetetlenné válnak. Akinek nőstény nyuszija van, leírná a tapasztalatait? Tudom, hogy az ivartalanítás megoldás lehet a későbbiekben.

Figyelt kérdés

2014. dec. 29. 21:37
 1/5 HDorkaa válasza:
Nekem törpe kosorrú nőstény nyulam van,de még csak 6 hónapos(bár eléggé nagy).Elvileg van egy úgynevezett "álvemhességük" olyankor a mellük körül kitépik a szőrt és olyan,mint ha vemhes lenne.Én még nem tapasztaltam,de ismerősöm már igen.
2014. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 éves a nőstény (már ivartalan) kosorrú törpénk :) A miénk nem is megvadult (bár jaj volt annak, aki akkor takarította a ketrecét, ha ő is benn volt, néha még most is morog érte :D), inkább mindent megjelölt bogyóval, és udvarolt. Az udvarlás először aranyos kis zümmögésben merült ki, de utána kezdődött a roham... Én voltam a kipécézett, egyfolytában harapta/karmolta a karom és a lábam, és párzó mozdulatokat csinált. Eleve is tervben volt az ivartalanítás a nőstény nyuszik gyakori méhrákja miatt, így pedig, hogy láttuk mennyire stresszeli (folyton tekert a kis szíve, annyira benne volt a párzási ösztön), megvártuk az ősz elejét, és szeptemberben ivartalaníttattuk (akkor múlt egyéves). Nagyon jó döntés volt, azóta sokkal nyugodtabb, az agresszív "szeretés" teljesen megszűnt, csak egy kicsit volt megsértődve a műtét után :)
2014. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. válaszoló egy az egyben az én nyuszimat írta le :) - szintén nőstény és nálunk is az ivartalanítás segített.
2014. dec. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Mennyibe került a műtét?

2014. dec. 30. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi az exopetnél csináltattuk, itt 18ezer volt. Nagyon fontos, hogy nyúlhoz értő állatorvos csinálja, mert teljesen más felszerelés és szaktudás kell hozzá, mint egy kutyánál vagy macskánál!
2014. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!