Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tehetném a Dzsungáriai...

Mivel tehetném a Dzsungáriai Törpehörcsögöm életét egy kicsit izgalmasabbá?

Figyelt kérdés
van egy kb. 2 hónapos Dzsungim nagyon békés megvan szeliditve de örökké rágja a ketrece rácsát . Azt olvastam, hogy ha rágja az annak a jele, hogy unatkozik mit tehetek ?

2015. jan. 9. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen a legtöbb esetben az unalom az oka. Turbózd fel a ketrecét búvóhelyekkel, mászókákkal, olyan tárgyakkal amik lefoglalják. Mókuskerék elengedhetetlen kellék, nagyon imádják. Valami természetes fából készült bújócskázót rakj be neki. Lehet lenkötélből is felakasztani neki, azt a fantáziádra bízom. A lényeg természetes legyen. Véce gurigát is rakhatsz be neki.
2015. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

macska


na jó, viccet félre téve, barkácsolhatsz neki hintát is, nagyon szeretik azt is :)

2015. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Amugy már régóta van kereke és wc papirgurigája is. Hintát sajnos nem tudom hogy kell csinálni de szivesen tenném csak egy kicsit kicsi hely van a barkácsolásra mert szegénykém igen kis helyen van. Már tervezem a nagyobb ketrecet de szerintem azt is meg fogja unni egy idő után. már van egy második emelete melyre egy wc papir guriga vezet fel. Alá rakktam egy lyukas Kókusz dióhéjt, azt imádja a picike az lett az étel raktára de nem tud mit raktározni mert szigurubb lettem vele és nem kap sok kaját csak gyümit és zöldségeket. Ezen kivül csak az emlitett mokuskereke van.

Szokta rágni a ketrecét ha ezt látom kiengedem, akkor látszik rajta hogy jól érzi magát d nem lehet csak ugy elengedni mert félek hogy bebujik valahová és nem látom többé csak holtan. lőre is köszi a válaszokat.

A kis Molly gazdája.

2015. jan. 22. 21:17
 4/9 anonim ***** válasza:

csak gyümit és zöldségeket???

ugye ezt nem mondod komolyan?

magvak KELLENEK neki. remélem azt kap, magkeveréket (amit lehet kapni kisállatkereskedésekben, rágcsáló magkeverék) + néha sajt, tejföl, esetleg száraz kutyatáp.

2015. jan. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem akartam indulatos lenni, de magok és fehérjeforrás kell neki.

ezen kívül üveg terráriumot ajánlanék. házikó, mókuskerék, 1-2 wcpapír guriga, esetleg egy fogkoptató (ha használja) valamint víz, egy kis marék széna (valamelyik sarokba, majd ő elrendezi úgyis), esetleg csincsilla homok egy kis tálkában (ki is lehet venni, csak néha berakni neki hogy hemperegjen meg benne :) )

2015. jan. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen kap magokat is a Szotyi és a Mogyortó a kedvence. A homok tanácsot köszönöm és mindenképpen megyek a hétvégén az Eurócenteri kjisállatkereskedésbe. (azt hallotam hogy nagyon jo) és mindenképp szerzek neki még egy kis rágcsát meg majd csinálok itthon hörcsögsütit + mindenképpen kap valamit a ketrecéba valami kis homokot vagy valami kis játékot. Kösz az eddigi tanácsokat és szivesen várok még válaszokat vagy kritikákat mindegy csak Molly életének megaggyam a legjobbat.
2015. jan. 23. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Talán a víz, ház, forgóka+wc papír guriga a legfontosabb.

Én a homokot pár naponta adom csak neki oda, hogy párszor megforduljon benne, mert ha otthagyom neki a tálkát, másnapra teleszórja forgáccsal.

Szotyival óvatosan, én számolom hogy mennyit kap naponta, 8-10 szem a max (még lehet hogy ez is sok :) ) meghízhat tőle könnyedén. Szóval szotyit mindig csak kézből kap, mikor a tálkájába öntök magot, nem egyből odaöntöm. Markomból kiveszi ami éppen kell neki (szóval kb csak a szotyikat) a többit öntöm a tálkába.

Érdemes neki venni fürtös kölest, néha letépek egy "gumó"nyit, nagyon imádja azt is.(300ft egy csomag, még nyáron vettem, csomó van is még) Tejfölt sajtot imádja, de azt csak óvatosan, elhízhat attól is, sok bennük a zsír. Száraz kutyatáp (ha nincs, kérj szomszédtól egy marékkal, én is így csinálom, szívesen ad) és hetente 1-2 szemet odaadok neki. Karton/vastagabb papírból szoktam neki hajtogatni kis házikókat, de sec perc alatt szétszedi őket. Mondjuk ami most van neki, már vagy másfél hónapja egybe van, és mikor kintvan mindig keresztül meg rajta/megrágcsálja a szélét)


Akkor a szentjánoskenyér se hülyeség, lehet venni külön kis zacsiban (van amelyik magkeverékben van is)

[link]

ez így néz ki. Háza tetejére rakok mindig pár darabot, nagyon szereti rágcsálni.


Bocsi ha olyanokat írtam amiket írtam előző válaszomban is vagy írt más is, szeretek róla beszélni na.

2015. jan. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem baj kösz ezek is jó tippek!
2015. jan. 24. 11:06
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyugi mindig kap magokat hetente szokott kapni tojást meg turót is de csak keveset ja es azért kap hörcsögtápot is ritkán de inkább magvakat és gyümölcsöt eszik.
2015. okt. 29. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!