Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány tartása?

Patkány tartása?

Figyelt kérdés
Milyen egy patkány? Nőstényeket vagy hímeket érdemesebb venni? Miket eszik? Milyen időközönként kell takarítani? Mekkora ketrec kell 2 patkánynak? Mennyi ideig él? Tapasztalatokra, véleményekre, mindenre kíváncsi vagyok.

2015. jan. 11. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Patkányok nagyon aranyos, játékos, értelmes, okos is állatok. Ha 2 patkányt akarsz tartani akkor érdemes két nőstényt. Semmi esetre ne tarts 1 hím és 1 nőstényt egy helyen mert könnyen szaporodnak, és sok utód lehet.

A patkányoknak is kell a mozgás, ha kicsi a ketrec akkor érdemes kivenni, foglalkozni vele. Ha tanítani akarod akkor nem is baj ha megszokja az ember közelségét/kezét. Nagy ketrecben futókerékkel tökéletes lenne nekik. Nekem emeletes ketrecem volt. Lent volt az etető rész,a futókerék, fogkoptató, víz, és egy hely ahová a dolgukat végezték. Fent aludtam mindig. Érdemes minden másnap takarítani a helyüket, mert így nem lesz büdös. Enni magvakat eszik, de végül is bármit megeszik amit mi is megeszünk. Az én patkányaim imádták a párizsit. De manapság már lehet kapni kimondottan patkány eledeleket is. Fontos, hogy ne etesd túl őket, mert hasmenést kapnak. Adhatsz nekik friss ételeket is.

Pl:

- almát, banánt, dinnyét

- száraz kenyér héja jó a fogkopásnak is.

- édesítés nélküli gabonapelyhek

- főve adhatsz nekik sovány húsokat is (csirke hús, máj. de csak kis adagot)

De mit írtam lehet kapni elkészített ételeket, magvakat is nekik.

Amit SOHA NE adj nekik:

- csokit

- nyers babot, nyers krumplit

. cukros dolgokat

- koffein tartalmú dolgokat

- szénsavas üdítőt. (sajnos van rá példa, hogy ad valaki)

A patkányok 2-4 éves korig élnek. A legtöbb sajnos rákos megbetegedésben pusztul el.


Mint írtam okosak, játékosak. Nekünk is volt több csuklyás patkányunk. Imádtam őket. az egyik mindig szabadon mozoghatott, nem szökött el, sőt ha elfáradt akkor szépen visszament a ketrecébe, bement, magára zárta a ketrec ajtót, és a csőben belebújva kialudta magát.

(na igen, tehet csőjáratot a ketrecbe, mert szeretik. )

2015. jan. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Javítok:

Fent aludtak mindig..

2015. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Ez a ketrec jó két patkánynak? pl [link]

Még azt szeretném megkérdezni hogy ha kiengedem akkor bogyózik mindenhova mint a nyúl, vagy hogyan ürít? :D

Vagy csak a ketrecben?

2015. jan. 11. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez már jó két patkánynak.


A legtöbb patkány 1 helyen végzi a dolgát, vagyis mindig a megszokott helyre megy vissza. Persze ez nem jelenti azt, hogy ha kiengeded nem csinál csomagot valahová. Kiengedést sem lehet csak kiengedett és szaladgáljanak, mert ha nem szoktak meg, nem tudod vissza csalogatni magadhoz, akkor bizony világgá mennek. Ha ki akarod engedni előbb szoktasd magadhoz, úgy enged ki, hogy tud megfogni is őket. Nekem több patkányom volt, és volt olyan akit nem is lehetett kiengedni, mert nem szokta meg az emberi kezet, hiába fogtuk meg többször is. Jobban érezte magát a ketrecében. Volt olyan patkány aki nem volt hajlandó visszajönni, pedig emberkézbe szokott. Ő végül is csak az ért ment vissza a ketrecbe mert a testvére hívta, és a kaja is ott volt. Mindenképpen előbb szoktasd magadhoz. Ha fél, és harap (nem fáj, mert inkább csak harapdálva jelzi, hogy nem akar kézben lenni) akkor ne erőltesd a kiengedést. A ketrec viszont jó.

2015. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Jól sejtem hogy innen ne vegyek? :

[link]

Szaporító?

2015. jan. 11. 17:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Jófogásról ne vegyél se patkányt se ketrecet.
2015. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!