Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért tartják ketrecbe a görényt?

Miért tartják ketrecbe a görényt?

Figyelt kérdés
Sosem értettem miért kell egy ilyen állatot ketrecbe tenni. Az neki kínzás. Az embernek meg mégsincs ideje mindig kivenni őt és játszani, napi 6 órát, mert annyi minimálisan szükséges a számára. Nem olyan rég nagyon szerettem volna egy görényt, de sokan csak azért nem adtak el nekem állatot mert hogy első görénytartónak nem adnak.... mert hogy tapasztalatlan, és hogy hihetetlenül nehéz tartani stb stb stb :) Nos, egy kereskedőtől sikerült beszereznem 1 éves leányzót , aki addig ketrecben volt tarva. Kertes házban élünk, bazi nagy házban és a görény itt ketrecet még nem látott. Ez olyan mintha a macskánkat tengerimalac ketrecbe tartanánk de komolyan. 1 éve nálam van és semmi baj nincs vele! Lám első görénytartó vagyok, és bírok vele. Szörnyen nehéz... Persze aki nem ért a nyelvükön annak teljesen mindegy milyen állatot próbál tartani :) Ezek az állatok meglepően tanulékonyak és intelligensek. Emellett szörnyen ragaszkodóak . Annyi őket megtanítani a szobatisztaságra mint egy kiscicát. Szóval, miért is kell őket kis ketrecbe űzni??

2015. jan. 25. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Baromi jo kerdes... es tokeletes a hasonlatod a ketrecbe zart macskaval.

De ezt magyarazd meg olyan kornyezetben, ahol az a nezet divik, hogy az allatnak az udvaron, vagy ketrecben van a helye -_-

2015. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én csak egyszerűen belegondolok hogy milyen lenne egy szobába leélni az életemet...
2015. jan. 25. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Azért a görény nem olyan mint egy macska, ha simán a szobában tartod akkor kb őt kell figyelned végig hogy mit lop el, mit rág szét, mit csinál, mibe bújik bele meg a többi. Nem mindenkinek van erre ideje.

Jó persze ahol minden el van zárva, ott lehet tartani, vagy ha van a görénynek egy külön szobája...

2015. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
En emellett azt sem ertem, mi az, hogy kezdonek nem adnak, mert tapasztalatlan? Akkor hol szerezzen tapasztalatot?
2015. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az elején nekem is rágott , lopott csintalankodott. És tudod mit? Megtanítottam neki!! Mostmár eszébe sem jut rosszalkodni, ahelyett odajön hozzám és körülugrál hogy csatázzunk egy jót. Nem hülyék.. Mellesleg akinek erre nincs ideje az meg ne tartson görényt, mert akkor annak arra sem lesz ideje hogy kivegye nap mint nap 6-8 órára őt :))
2015. jan. 25. 17:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt görényem. A ketrec a saját érdekében volt. Amikor otthon voltunk, kint volt, amikor nem, akkor meg be volt csukva, de nem zavarta, mert akkor meg aludt.

Napi 3 órát aktívan foglalkoztam vele, ami azt jelentette, hogy fogócskáztunk, harcoltunk stb. A többi szabadidejében csak fél szemmel figyeltem, ahogy a játékait rendezgeti, visszavettem tőle a távirányítót, kivettem őnagyságát a kukából.

A ketrecébe magától is bement, hiszen ott volt az ennivalója, és az alom. Nagy hasznát igazából akkor vettük a ketrecnek, amikor megfigyelés alatt kellett tartani betegség miatt, vagy amikor szerelő jött, és a kisasszony útban lett volna. Nem biztos, hogy a szerelő örült volna neki, ha a kis szőrmók lopkodja a szerszámokat és a csavarokat. :D

Szóval a ketrec igazából a görény szobája/lakása. Az enyém szeretett benn lenni. Oda vonult el, ha egyedül akart lenni. Meg hát a ketrec az ő érdekükben van. Nem azt jelenti, hogy napi 24 órát ott kell lenniük, de jó ha van.

Mondjuk nekünk elég nagy ketrec volt. (Furet XL) Vagyis van, csak most már görény nélkül :(

Annak örülök, hogy nálatok működik ketrec nélkül is a dolog :) Jó gazdi vagy :)

Viszont törvény szerint vadászgörényt nem lehet állatkereskedésben árulni, szóval, ha ilyet tapasztalsz, szólj egy görényes egyesületnek, hogy kivizsgálják a tartási körülményeket.

2015. jan. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!