Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulaknak egyedül vagy...

A nyulaknak egyedül vagy társsal jobb?

Figyelt kérdés
Ha itthonra akarok nyulat, jobb neki, ha lesz egy társa? Hely az van bőven nekik, ahogy kaja meg minden más is, tisztában vagyok azzal is, hogy ivartalaníttatni kéne, mivel nem akarunk 200 kisnyulat, vagy ha egyneműek akkor verekednének valószínűleg. Na szóval csak az érdekel, hogy társsal jobb neki vagy egyedül?
2015. jan. 26. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ. Ha antiszociális dilinyúl, akkor egyedül, gazda nélkül, tőled mentes életet kívánok neki. Ha meg nagyon dúl benne a láv vegyé neki még egy torzsarágót. Nem lesz belőle 200 kisnyúl, nem para.
2015. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A kiinduló az szerintem, hogy a vadnyulak nem családban élő állatok.
2015. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alisha80 válasza:
Azok alapján amit írsz én lebeszélnélek a nyúl tartásáról. Egyrészt mivel tisztában kell lenned azzal, hogy társas lények, és akár 9-10 évig is elélhetnek. Másrészt attól függetlenül, hogy ivartalanítod (ami nem olcsó), még a karmaikat is vágni kell. Oltásokra kell vinned myxomatózis és RHD ellen, amit minden évben ismételni kell. A ketrec mérete nem lehet kisebb 100 cm-nél. Folyamatosan ellenőrizni kell a fogaik állapotát, hogy rendesen kopnak-e. Szóval jól gondold meg, én már csak tudom, nekem 2 törpenyulam volt és elismert tenyésztőtől vettem.
2015. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alisha80 válasza:
Még annyit elfelejtettem, hogy nem csak aranyosak tudnak lenni. A nőstény nyulak területvédőek, és bizony előfordul, hogy a kezed után kapnak. A nyúl fogazata, mivel a nevében is benne van, hogy metszőfog igen komoly sérüléseket tud okozni. Gondolj csak bele képes egyetlen harapásával egy kábelt ketté harapni!
2015. jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Alisha, ezeket mind tudom. Ezért mondtam, hogy csak a fenti kérdés érdekel.. Tudom meddig élnek, az oltásokat is, ivartalanítást stb. Van egy nagyon jó állatorvosunk, tőle is kérdezgettem már ezeket. 5 négyzetméteres ketrecük lenne, ami szerintem kiváló nekik. Azt is tudom, hogy társas lények, pont ezért írtam ki a kérdést. Mint ahogy a tengerimalacaimnak is, gondoltam nekik is jobb kettesben, mint egyedül. De mégis nagyon sokan mondták, hogy szerintük csak egy nyulat vegyek, jobb az neki. Én nem így gondolom. De mivel 10-ből 9-en ezt mondták (még itt GYK-n is, mert korábban olvasgattam itt ilyesmi kérdéseket), megkérdeztem azért. Habár nem tudom mi értelme volt, túl sok értelmes válaszban nem reménykedek. (Nem a tiedre célzok, az egy kielégítő válasz volt, köszönöm, csak nem szeretem, ha lebeszélni akarnak, egyrészt mert nem tudnak, másrészt mert olyan indokkal, ami nem igaz)
2015. jan. 26. 10:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyuszitól függ. Az enyém pl nem tűr meg másik nyulat, pedig mindent megpróbáltam.
2015. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, verekednének.. szerintem egyedül tartani jobb, mivel elvannak egymagukban is, és csendesebbek stb...
2015. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Az én nyulam 2 éves, törpe nyúl, és tökéletesen megvan egyedül. Szerintem nem kell nekik feltétlen társaság persze szeretik, de nem lesz rövidebb életük vagy ilyesmi. De szerintem tapasztald meg te is :) Ha nem bírja, unatkozik, próbálkozhatsz előszőr 'játékokkal', bújokkal, ha úgy is jöhet nyuszi2. Én nem oltom a nyuszim, nem ivartalantottam, nem vágom a körmét, nem nézem a fogait, vígan él, egyszer állatorvos imserősünk mondta milyen szép.A tengerimalacnak vágtuk a körmét, becsavarodott... Az összes állatom rekord hosszú életű. De egyébként az ember társaságát is kedvelik. Az enyém mindig ki akar jönni :)
2015. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is van 1 nosteny torpenyulam es tok jol megvan egyedul
2015. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!