Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik fajta széna és eledel...

Melyik fajta széna és eledel a legjobb a törpenyúlnak? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 15:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Milyen időközönként és mennyi gyümölcsöt, zöldséget, gyógyfűvet lehet adni a nyúlnak? Melyiket szeretik leginkább?
2015. febr. 1. 15:55
 2/7 Neytiri088 ***** válasza:
15%
Szénában a Panzi a legjobb, eledelben pedig bármelyik megfelel. A tápérték a legfontosabb. Amúgy hörcsögkaját is adhatsz neki, mert az is laktatja/vitaminozza. :)
2015. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. febr. 1. 16:06
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

PANZI! prücsi...

fűfélékt 2 naponta szoktam adni én...Kajából jöhet magkeverék, és az a híresneves NYÚLTÁP :) [link] ez

2015. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szénából az illatos, zöld, pormentes a jó, fontos, hogy me legyen penészes, bogaras. Mindig nézd át, mielőtt a nyuszinak adod, mert bélgyulladást kaphat.

Tápból a versele laga a legjobb, én cuni fitet szoktam venni, ebből 5 kg 1200 ft a fressben, és szoktam belekeverni cuni complete tápot, vagy crispy pelletet (szintén versele laga). Napi két evőkanállal kap.

zöldséget, egyebet csak heti 1-2 alkalommal adok. Mézes, joghurtos h.ülyeségeket nem kap.

2015. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Szénát lovardából a legjobb besszerezni egy kockabála kb akkora mint egy nagyobb kartondoboz kb 400 ft és 1 évig elég (mindig legyen előtte széna!!!) Tápból az a legjobb aamiben kevés a mag és ilyen zöld rudakból áll ezt takarmányboltból szerezheted be a legolcsóbban (kukoricát fél évente 1- szer egy kissebb tálkával mivel sok benne a keményítő és székrekedésük lessz tőle, adhatsz neki árpát és zabot a táppal bekeverve 1 pohár táp fél pohár zab arányban) gyümölcsöt/zöldséget hetente legalább 3-szor. A k betűs zöldségek ki vannak zárva(tehát a krumpli is!!) Ha érzékenyebb a nyulad gyomra míg bent van a zöldség vedd ki a vizet!
2015. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tápból a Hallywood és a Versele-Laga (elsősorban a cuni complete sorozat).


Szénából ami nekünk az abszolút kedvenc házi, saját gyűjtésű, szárítású széna mellett bevált, az a Lolo pets (netről), és a Fressnapfos fit&fun. De ez a nyuszi egyedi ízlésétől is függ:).

Egyébként mostanában azt tapasztalom a sajátomnál, hogy akkor eszik rengeteg szénát, ha legalább 2 féle van előtte, és tud válogatni.

2015. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!