Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy hét múlva másik dzsungária...

Egy hét múlva másik dzsungáriai törpehörcsögöm lesz, hogy készüljek, és elég az akvárium?

Figyelt kérdés
Jövő héten kapok a hím hörim mellé egy nőstényt is, és nem tudom mivel készüljek. A ketrec kb. 30 centi, a höriház nagyobb, mint az átlagos, általában két kicsi és egy nagy papírgurigát rakok be, hetente tisztítok és a hörim gyakran rakom ki egy futógömbbe. Mivel és mire készüljek, mit vegyek meg a nősténynek, és mire készüljek kettejük között?

2015. febr. 3. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Hát nem tudom, minden hörcsögnél máshogy van, sokan azt mondják, hogy egyáltalán nem lehetnek együtt, de pl. nálunk az volt, hogy két, egymásnak teljesen idegen törpehörcsög került egy terráriumba(nőstény-hím), és semmi probléma nem volt lassan egy éve együtt vannak és teljesen összenőttek...Kb. három havonta felnevelnek egy-egy almot ha épp olyan kedvük van :D...(ez nálunk nem jelent problémát mert az apukám díszállat-kereskedő...)Még egyszer sem verekedtek össze komolyabban és mindketten nagyon egészségesek.Persze ez azért elég különleges helyzet, gondolom(?)Mindenesetre szerintem a legokosabb ha egy-két napra összerakod őket és ha nem jönnek ki egymással akkor külön otthont biztosítasz a nősténynek is...(illetve akkor is ha nem akkarsz/nem tudsz bevállalni kishörcsögöket)Ez számukra egyáltalán nem okoz problémát, hiszen a természetben többnyire magányosan élnek...Remélem tudtam segíteni! :)
2015. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Mire készülj? Sok-sok-sok kishörcsögre. A dzsungik magányos állatok, jól meggondoltad?
2015. febr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- ketrec: Akkor a legjobb, ha emelet van rajta, mert így többet tud mozogni, biztos, hogy nem szökik ki belőle, és sokat tud benne tornázni, a forgács viszont kiszóródik belőle.

- mókuskerék: Kb. 20-25 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye.

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámia/műanyag házikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabot kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!


Az én terráriumomat és ketrecemet kb. havonta takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos.

Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.


1 hörim terráriuma: 60 cm x 40 cm széles és 30 cm magas

1 hörim terráriuma: 50 cm x 29 cm széles és 33 cm magas

1 hörim ketrece: 40 cm x 30 cm széles és 37 cm magas


Játékok hörcsögnek:

- mókuskerék: Így nem fog elhízni; viszont az fontos, hogy csak olyat szabad venni, aminek a talpa és a kereke között van minimum 1-2 cm távolság, mert különben beleakad a forgácsba és nem tudja hajtani, és ne műanyag legyen, mert azt szétrágják.

[link]

- kis faházikó: Ebben tud aludni, ráadásul mászkálhat is rajta, rágcsálhatja…

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

- libikóka: Ahogy a hörcsög mászkál rajta, billeg alatta.

[link]

- kerítés: Ennek segítségével lerakhatod a padlóra, és nem tud elfutni, ráadásul, ha leteszed neki a kedvenc játékait, órákig leköti velük magát.

[link]

- szalmaházikó: Aludni és bujkálni is tud benne, akár rágcsálhatja is, így ezzel is leköti magát.

[link]


A hörcsöggömböt nem ajánlom a hörinek, mert csak azért fut benne a hörcsög, mert ki akar jönni. Mivel nem lát ki belőle, csak rohan és rohan, így annyira fel tud gyorsulni, hogy már nem tudja kikerülni a tárgyakat és nekik is mehet! Ettől úgy megütheti magát, hogy akár belső vérzése is lehet, amitől pár nap alatt elpusztulhat.


Ezeket saját tapasztalatomból írtam.

Ha van a közeledben Fressnapf üzlet, ott nézz körbe, mert ezeket biztos, hogy árulják ott is (én is onnan vettem). :)


Ezen kívül készülj kéthavonta 3-8 kishörcsögre. Javaslom, hogy a két felnőtt hörcsögöt még tévedésből se tartsd együtt egész életükben, mert akkor a fiú állandóan párosodni fog a nősténnyel, így az folyton fial majd. Ez pedig nagyon le fogja gyengíteni a nőstényt, aki sokkal korábban elpusztul a kimerültségtől. Tehát csak 3 havonta tedd össze a két felnőttet 1 napra, ha kicsiket akarsz. És a kicsiknek a fialáskor keress gazdát, mert ha azok is rád maradnak, akkor olyan beltenyészeted lesz, ha nem választod őket külön, hogy nem fogod győzni hova tenni az újabb és újabb kicsiket!

2015. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem varom a valaszokat elpusztult .:'(
2015. febr. 5. 20:50
 5/7 jucinene ***** válasza:
A nosteny, amit kapsz majd vagy a hím? Minegy igazabol, de szegeny!!! De azt, hogy wc papirtekercset adj nekik azt felejts el! Illatostol megkergulnek, nem tom h az elozo valasziro honna szedte, de nem szabad nekik adni!!!!!!
2015. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, semmi baja nem lesz tőle. 8 éve van dzsungim, egyik se bolondult meg. Szétkaparják és a kis cafatokból fészket csinálnak.

Kérdező, sajnálom. :(

2015. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mármint az a höri pusztult el, akihez venni akartam. Van arról is kérdésem, h miért.:,,,,,(
2015. febr. 17. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!