Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy tengerimalacom aki...

Van egy tengerimalacom aki nem hagy aludni! 😒😒 Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, es mivel egy szobában alszok vele felébreszt minden éjjel óránként és addig rágja a ketrecet/visít, amíg nem adok neki kaját!!

Egyébként napközben nem vagyok otthon ezért reggel adok neki ennivalót: széna,saláta,répa,alma,száraz kaja,stb... Ami éppen van itthon!



2015. febr. 6. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Az segíthet, ha kialakítasz neki egy rendszert (mindig ugyanabban az időpontban kap enni, mindig ugyanakkor veszed ki őt stb.). Egyébként kéne neki egy vele egynemű társ.
2015. febr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Ne azt add neki, "ami van itthon", a saláta veszélyes lehet a tengerimalacnak, mert tele van vegyszerrel. Hacsak nem otthoni bio termesztés, akkor felejtős. Zöldségből (néha gyümölcsből) egyszerre egyfélét adjál neki, kb. 2-3 karikát/szeletet, napi 2-szer. Nem muszáj percre pontosan ugyanabban az időpontban, de arra figyelj, hogy az egyik reggel legyen a másik meg este. Így nála is kialakul egy rendszer.


2. Lefekvés előtt tegyél be neki egy jó nagy adag szénát, amit egész éjjel rágcsálhat, akkor nem fog visítani, meg ketrecet rágni. Cseréld ki a vizét is naponta. Ha ezután mégis felkelt, akkor nézd meg, hogy elfogyott-e a széna. Ha igen, akkor legközelebb nagyobb adagot kell neki adni. Ha nem, akkor csak "unatkozik". Megoldás? Egyrészt tényleg jó lenne neki egy azonos nemű társ, másrészt a ketrecét is felturbózhatod egy kicsit, hátha így megoldódik ez a probléma. Ha így se, akkor ignorálni kell. Tudom, hogy nehéz, de hidd el, pár alkalom után, ha nem reagálsz, leszokik róla. Persze ez csak akkor jó megoldás, ha tényleg csak unalomból csinálja és nem azért, mert valóban éhes vagy szomjas.


Ajánlom még az egyik legnagyobb magyar malacos oldalt olvasgatásra. Sajnos ide nem írhatom be a nevét, mert a GYIK letilt reklámozásért. De a gugliba ha beírod, hogy tengerimalac, a 2. találat.

2015. febr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Vegyél neki társat,adj neki enni lefekvés elött vagy vidd ki a szobadból (ha van rá lehetőséged)
2015. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Ki fogom próbálni őket!

Sajnos a szobámból nem tudom kivinni, és a társra már gondoltunk de a szüleim sajnos nem nagyon engedik...

Mégegyszer nagyon köszönöm!!!

2015. febr. 7. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Lefekvés előtt adj neki több kaját, az lehet még a baja, hogy hiányolja azt, hogy foglalkozzanak vele napközben ezért amikor hazajössz tölts vele több időt nekem is van malacom én sem vagyok otthon napközben, tudom milyen.

Remélem segíthettem! :)

2015. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm aranyosak vagytok!!
2015. febr. 8. 22:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt engedniük kell, a tengerimalac is szociális igényű állat, akár csak az ember.

(11 malac gazdája)

2015. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!