Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért lett ez? Vajon miért,...

Miért lett ez? Vajon miért, miért lett ez?

Figyelt kérdés

A két hörcsögöm egymás után halt meg egy nap elteltével. Az egyikre azt hittem, hogy csak alszik, de aztán mégsem. A másik hörcsögöm makk egészséges volt, de aztán ma a halál szélén áll, kiterül, szenved. De miért lett ez?


Én feltettem azt magamnak, hogy lehet, hogy rühes volt, mert hiányzott egy kis szőr a lábáról és a nyakáról. És még azt is feltettem magamnak, hogy lehetséges, hogy attól pusztultak el, hogy készítettünk anyummal nekik egy kis odút, tiszta fából és beraktuk hozzá. Lehet, hogy az vitte el őket. Vagy mégsem?


Sok könnycseppet hullajtok még most is. ;(



2015. febr. 7. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy helyen voltak vagy külön? Milyen idősek voltak? Kereskedésből vagy tenyészetből lettek megvásárolva? Változatos kaját kaptak?

A rühtől nem pusztulnak el, csak kihullik a szőrük. Ha rühesek voltak, az elég feltűnően látszódott volna, mert folyamatosan vakaróztak volna.

A faodúval nincs semmi gond, ha nem mérgező fából csináltad. Hiszen ahogy rágcsálják, a mérgező anyag árthatott nekik.

2015. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy helyen tartottam őket, de az utóbbi időben egy üveglappal elválasztottam őket. Nem tudom, hogy mennyi idősek voltak, nagyjából egy és fél éve került hozzám az egyik, a másik pedig csak fél éve. Egyiket kereskedésből másikat tenyésztésből (piacon).
2015. febr. 7. 19:51
 3/3 Neytiri088 ***** válasza:
Errol csak egy fertozes tehetett... A hazikotol biztos nem, mert nekem is olyan van a horimnel.. Valoszinuleg megfazott az egyik es atadta a masiknak.. Mondjuk ennek jelei is lehettek volna.. Vagy atka, vagy bolha, de bármilyen élősködő képes őket megölni..
2015. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!