Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm rágja a rácsot....

A hörcsögöm rágja a rácsot. És nem iszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van neki futókerék, étel, ilyen rágcsálórúd, (magok vannak rajta) és szerintem nem túl kicsi neki ez a ketrec. 3 napja vettem, 5 hónaposan. Lehet ez a baj? Túl öreg lenne, vagy a 3 nap kevés hogy megszokja a helyét?


Van bent neki itató, de nem ivott még belőle, ezért minden nap adok neki a hörikaján kívül almát ubit, paprkát, hogy legalább ebből nyerjen valami folyadékot.


2015. febr. 11. 19:13
 1/10 A kérdező kommentje:
egyébként a ketrec 25x30 cm
2015. febr. 11. 19:16
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél neki fogkoptatót is,ne csak a rágcsálórúd legyen.Meg szerintem vegyél neki egy társat,mert unatkozik.
2015. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

vettem fogkoptatót is, de nem nagyon foglalkozik vele. Rákentem egy kis paprika levét (már amennyire rá lehet) hogy hátha megérzi az illatát és rágcsálni kezdni, de csak megszaggolja és ennyi.

A társról pedig azt hallottam hogy nem túl jó, mert összeverekszenek, és stb. régebben vollt 2 törpehörim és azok folyton verekedtek.

2015. febr. 11. 19:27
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha ellenkező nemű,akkor nem verekszenek össze feltétlenül.Általában akkor ha azonos neműek.Amúgy sok hörcsög rágja a ketrecet.Sok zöldséget,ropogtatnivalót aj neki.
2015. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rendes hörinek szerintem kicsit kicsi az a ketrec. Nekem terráriumban lakik a törpehörim, szerintem jobb is mint a ketrec.

Inni meg kis kupakból iszik, mostanában már ki sem borítgatja :)

2015. febr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne vegyél neki társat, mert az ellenkező neműek megölik egymást, a különbözőek pedig folyamatosan gyártják havonta a 3-8 kishörcsögöt, amibe a nőstény hamar belehal.

A ketrec szerintem kicsi neki nagyon. Nem baj, ha nem látod, hogy inna, mert ha elég lédús gyümit/zölit kap, akkor nem lesz olyan szomjas.

3 nap alatt nem szokja meg az új helyet, 1 hét már elég erre.

2015. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Adjál neki par
2015. febr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Adjál neki paradicsomot (mag nélkül, héj nélkül). Zöldjét nehogy odaadd mert az mérgező.

A paradicsomban sok a folyadék.

Mandarint is adhatsz neki abból is nyer folyadékot.

A ketrec az túl kicsi. Ha törpe hörid van akkor legalább 2-szer ekkora ketrec kell neki, ha meg aranyhörid akkor meg 3-szor akkora ketrec kell neki.

2015. febr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25x30-as ketrec? Még egy bébi hörcsögnek sem elég ez a hely. Nem csoda ha nem érzi jól magát, törpehörcsögnek minimum 45x30-as ketrec kell, de inkább nagyobb. Ha nem törpehöri akkor pedig ez is kicsi. Itató jól működik, nem szorul? Ja és a futókerék is gondolom kicsi neki, ekkora ketrecbe nem fér be olyan ami elég nagy... kis keréktől tönkre fog menni a höri gerince.
2015. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit tegyél? Vegyél egy nagyobb ketrecet, engedd ki gyakrabban a hörit, persze olyan helyen ahol nem tud elbújni és szétrágni semmit.

Itató helyett tehetsz be vizet egy kupakban is.

2015. febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!