Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell nyuszit tartani, jól?

Hogyan kell nyuszit tartani, jól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy látszik, talán másfél hónap múlva lesz egy nyulam. Nem tudom milyen fajtát veszek majd, talán egy házinyúl méretűt, nyugodtan írhattok fajtákat is.

Lenne pár kérdésem:

1.Mennyibe kerül egy ketrec? Mekkora kell neki, ami elegendő lesz neki élete végéig?

2.Mik kellenek a ketrecbe?

3.Egy nap hányszor kell etetni, és mivel?

4.Miket lehet neki adni, amitől nem pusztul el? (olvastam, ha olyat adunk neki amit nem tud megenni, vagy valami, akkor elpusztulhat)

5.Télen és nyáron hogyan kell tartani? Mire kell figyelni télen a tartásában? Udvarra nem lehet kiengedni, természetesen, igaz? Mit kell berakni neki hogy ne fázzon, mekkora szobahőmérsékletben kell tartani télen? Nyáron ha ilyen 30-40 fok meleg van, akkor azon kívül hogy bevizezzük a fülét, mit lehet tenni?

6.Mennyire hullik a szőre?

7.Naponta lehet hogy csak fél órát tudna az udvarban lenni, a szobámba pedig (ha a szüleim megengedik, avval a feltétellel hogy utána feltakarítok, minden este...) pár órát, mikor mellette lehetek (sok kábel van, meg minden, így felügyelet mellett sehol sem lehetne, kint meg a kutyáink vannak, így csak suli közben naponta fél-1 órát tudna kint lenni, nyáron pedig akár 2 órát is, de akkor meleg van, de így inkább nem). Így lehet tartani, vagy nem bírja majd az ennyi bezártságot?

8.Tudom, ez buta kérdés, de a szobámban lenne a ketrece, ahol általában elég sokat gépezek meg tévézek... Nem árt nekik ez, vagy a sugár, vagy nem is tudom? :)

9.Mennyit "bogyózik" egy nap egy fiatalabb, és egy felnőtt? Étel után mennyi idővel vehetem ki, mármint, hogy még fiatalabb korában ne kakilja össze az egész szobámat?

10.Lehet emelgetni, szeretgetni már pár hónapos korában is? Mármint, amíg kicsi? :)

11.Mennyi egy tenyésztőtől való nyúl átlagban? Tudom több fajta van, de átlagban kb.?

12.Ti mennyiért vettétek a felszerelését? (ketrec, és minden ami benne van)

Bocsánat a buta kérdések miatt, de sosem volt még nyuszim, és nem is volt dolgom velük. Én inkább kutyás vagyok. Ha valami még eszetekbe jut, megköszönném ha leírnátok! :)



2015. febr. 16. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom olvasásra, és kérdéseidre is a fórumot itt: [link]

Persze minden ott sincs leírva, engem is meglepetésként ért hogy a nyúl egy iszonyat igénytelen, rendetlen, idegesítő dög... legalábbis az én nyulam ilyen. Ezek nem voltak sehol leírva.

Én csak a saját nyulamról tudok írni, de az nem túl pozitív. Összepisili az egész ketrece alját, belefekszik, a szénát szétteríti az egész szobában a szőnyegen, kakilni rengeteget szokott, azt annyira szőnyegre nem, de a ketrecébe mindenhová tesz bőven. A wc-je már fél nap után bűzlik. Nagyon sok gond van a nyuszimmal, pedig ő törpe. De tavasztól tuti hogy kint fog lakni egy kinti ketrecben, más állatoktól jól elzárt helyen. Bent lehetetlen elviselni azt a mocskot amit maga után hagy.

Az én nyuszim a simogatást sem szereti, felemelni kb lehetetlen. Pedig jó helyről való nyuszkó, emberek közt nevelkedett, akik foglalkoztak vele. Nem tudom hogy lett ilyen rémes...

Ketrece azt hiszem 18ezer körül volt, 100x60-as. Webshopból vettem, berendezett ketrec. Széna 2.5 kilós 1700 ft körül van, ezt kb havonta kell venni mert gyorsan fogy. Mellé még kell táp, abból nem sok, legjobb a Versele-laga.


Én azt mondom szobában ne tarts nyuszit, mert este, éjjel, és reggel korán is zörög a ketreccel, dobbantgat, rázza, vakarja, rágja, ezeket minden nyuszistól hallom, szóval nem csak az enyém ilyen. Nem szobába való, ha aludni is szeretnél.

2015. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és ha a szobádban lesz akkor mindent el kell pakolni előle, mert nekem már szétrágta a laptop töltőjét, a mobilomat, a fejhallgatómat, meg sok minden mást amit talált. Ja meg persze a könyveim a kedvenc csemegéi.
2015. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!